Individual Student's Results> Secondary

Click to see the results of the following year:
Please be patient  because it takes some time to load
Level S1    |   Level S2   |   Level S3

Level : S1
Name / School / Year Subjects Before After
Benjamin Lok   (Bedok Secondary) Science C5 (Sec 1 Mid Year)  B3 (Sec 1 Final Year) 
Candy Yeow (Guang Yang Sec)  Maths C6 (Sec 1 Mid Yr)  A2 (Sec 1 Final Yr)  
Debbie Lee (RGS)  Maths student has been with our centre since Primary 6  A1 (Sec 1 Mid Year) 
Science - A1 (Sec 1 Mid Year) 
Diana Tham (CHIJ St Theresa)  Maths C6 (Sec 1 Term Test)  A1 (Sec 1 Mid Yr) 
Ho Xing Loong (Mayflower Sec)  Maths E8 (Sec 1 Term Test)
C6 (Sec 1 Common Test) 
A2 (Sec 1 Mid Yr)
B3 (Sec 1 Final Year) 
Hong Yong Fun (Mayflower Sec)  Maths E8 (Sec 1 Term Test)  C5 (Sec 1 Mid Yr) 
Issac Ng (Catholic High Sch)  Science C5 (Sec 1 Term Test)  A2 (Sec 1 Mid Yr) 
Jacqueline Tan (Nanyang)   Science 26/50 (Sec 1 Term 1)   A1 (Sec 1 Final Yr)  
Maths B4 (Sec 1 Term 1)   A1 (Sec 1 Final Yr)  
Jessica Ong XinLin Yio Chu Kang Sec  Maths C (PSLE)  A2 (Sec 1 Final Yr) 
Joel Goh   (Hougang Secondary) Maths C6 (Sec 1 Mid Year)  A2 (Sec 1 Final Year) 
Kahlisah Tan   (Crescent Girls) Maths D7 (Sec 1 Mid Year)  B3 (Sec 1 Final Year) 
Letti Lim (Geylang Methodist Sec)  Science  A (PSLE)  A1 (Sec 1 Mid Yr) 
Maths B (PSLE)  A1 (Sec 1 Mid Yr) 
Letty Lim   (Geylang Methodist Secondary) Maths B (PSLE Result)  A1 (Sec 1 Final Year) - 87.5% 
Science A (PSLE Result)  A1 (Sec 1 Final Year) - 89% 
Li ZhiTao (Catholic High)  Science A (PSLE)  A2 (Sec 1 Final Year)  
Maths A (PSLE)  A1 (Sec 1 Final Year)  
Marry Anne Hia   (CHIJ Toa Payoh) Maths B (PSLE Result)  A1 (Sec 1 Final Year) - 83.5% 
Nah Yao Qing (RI)  Science C5 (Sec 1 Final Year)  B3 (Sec 1 Final Year)  
Nelson Yeo   (Maris Stella High) Science C6 (Sec 1 Mid Year)  B4 (Sec 1 Final Year) 
Sara Chan (RGS)  Maths Fail (12/40) (Sec 1 Term 1)  B4 (Sec 1 Final Year)  
Terence Teh (Yishun Town)  Maths C6   A2 (Sec 1 Final Yr)  
Timothy Lee   (Riverside Secondary) Science  C (PSLE result)  A1 (Sec 1 Final Year) - 82.5% 
Maths  C (PSLE result)  A1 (Sec 1 Final Year) - 82% 
Wei Choon (Kuo Chuan Presby)  Maths C (PSLE)   A1 (Sec 1)  
Yeow Yi Zhi   (Zhong Hua Secondary) Science C5 (Sec 1 Mid Year)  A2 (Sec 1 Final Year) 
Zhong Tian (Maris Stella High)  Science C6 (Sec 1 Term Test)  B3 (Sec 1 Mid Yr) 
Gabriel Chiang Wen Jun
Whitley Sec  
Science B5 (P6 Final Year) A1 (S1 Mid Year)
Jolyn Ong
CHIJ St Nicholas Girls School  
Science B7 (P6 Final Year) A1 (S1 Term 1)
Joanne Yao Hui Ren
St Nicholas Girls   
Science C6 (S1 Term 1) B4 (S1 Mid Year)
Alvin Seet Choon Wee
First Toa Payoh Primary  
Maths C9 (P6 Final Year) A2 (S1 Mid Year)
Michelle Quah
Northland Primary  
Maths B7 (P6 Final Year) A2 (S1 Mid Year)
Michelle Quah
Northland Primary  
Science B7 (P6 Final Year) A2 (S1 Mid Year)
King Loong Fam
Hong Kah Secondary School  
Science F9 (S1 Term 1) D7 (S1 Mid Year)
Esther Pushpam
CHIJ St Theresas Convent  
Maths D7 (S1 Term 1) B4 (S1 Mid Year)
Wenyi Lin
Cedar Girl Sec Sch  
Maths A3 (P6 Final Year) A1 (S1 Mid Year)
Cheryl Looi Yi Pei
CHIJ St Nicholas Girls School  
Science B5 (P6 Mid Year) A2 (S1 Mid Year)
Bryan Chia Xun Hui
Catholic High School  
Maths B7 (P5 Final Year) B3 (S1 Mid Year)
Bryan Chia Xun Hui
Catholic High School  
Science B7 (P5 Final Year) B3 (S1 Mid Year)
Beiyu Ng
Ai Tong  
Maths B5 (P6 Final Year) A2 (S1 Mid Year)
Beiyu Ng
Ai Tong  
Science B5 (P6 Final Year) A2 (S1 Mid Year)
Hannah Ee
Kuo Chuan Presbyterian  
Science A3 (P6 Final Year) A1 (S1 Mid Year)
Dave Tai Wei Jie
Swiss Cottage  
Maths C5 (S1 Term 1) B4 (S1 Mid Year)
Tan Yixun 
Zhonghua 
Maths C6 (S1 Midyear) B3 (S1 Final Year)
Shaun 
Yuying 
Maths C6 (S1 Midyear) B3  (S1 Final Year)
Edward 
St Andrews 
Science B3 (S1 Midyear) A2  (S1 Final Year)
Hwee Shan 
Tanjong Katong 
Science D7 (S1 Midyear) A2  (S1 Final Year)
Alan Soh 
Hai Sing Cath 
Science C6 (S1 Midyear) B3  (S1 Final Year)
Dexter Lee 
Tanjong Katong 
Maths B3 (S1 Midyear) A2  (S1 Final Year)
Samuel Tay
MayFlower  
Maths Fail (PSLE) A1 (S1 Final Year)
Joanne Yao
St Joseph Convent  
Maths F9 (PSLE) A2 (S1 Final Year)
Alvin Seet
First Toa Payoh  
Maths B (PSLE) A1 (S1 Final Year)
Rachel Pang
St Nicholas Sec  
Maths C6 (S1 Term 1) B4 (S1 Final Year)
Jeremy
Singapore Sports School  
Maths B4 (S1 Term 2) A2 (S1 Final Year)
Chong Zhi Hui
Bukit Batok Sec Sch  
Maths B3 (S1 Term 1) A1 (S1 Final Year)
Lucas Ho
Chua Chu Kang Sec Sch  
Maths C5 (S1 Term 2) B3 (S1 Final Year)
Tess
Cresent Girls'  
Science C6 (S1 Final Year) A2 (S1 Final Year)
Jeremy Tan Yu Tzin
St Francis 
Maths B4 (S1 MY) A1
Eychelle Tung
CHIJ Toa Payoh 
Maths E8 (S1 MY) A1
Lily Cao
Commonwealth 
Maths C5 (PSLE) A1
Tan Poh Hun
St. Anthony’s Canossian 
Maths B6 (P6 MY) A2
Changkat Changi Sec
Ivan Ng 
Maths B6 (P6 Prelim) A1
Clare Lee
St Anthony’s Canossian Sec 
Science B (PSLE) A1
Ron Hong
Bedok Green Sec 
Science C (PSLE) A1
Alyssa
CHIJ Toa Payoh 
Science B3 (S1 MY) A1
Amos Ng
Victoria School 
Science B4 (Sec 1 Term 1) A1
Darren Chan
Monfort 
Science C5 (S1 MY) A1
Farah Hoo
Kuo Chuan Presbyterian 
Science B4 (S1 MY) A1
Clare Lee
St. Anthony’s Canossian 
Science B5 (P6 Prelim) A1
Leonard Lee
Catholic High 
Science B4 (S1 MY) A2
Nik Ruzaini
Bedok View Sec Sch 
Science B4 (S1 MY) A2
Tan Mousheng
Catholic High 
Science D7 (S1 MY) A2
Alex Zhou
Maris Stella 
Science E8 (S1 MY) B3
Charity Kiew
Paya Lebar Methodist Girls  
Maths C5 (S1 Term 1) A2 (S1 Final Yr)
Laura Ngiam
SCGS  
Maths A (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Sarah Long
St Nicholas  
Maths C5 (S1 Mid Yr) B4 (S1 Final Yr)
Jesslyn Poh
St Nicholas Girls  
Maths A* (S1 Term 1) A1 (S1 Final Yr)
Glenda Chia Ee Ling
St Margarets  
Maths B (PSLE) B3 (S1 Final Yr)
Kok Keat Tan
St Joseph  
Maths A* (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Hong Wei Koh
Mayflower Sec  
Maths C5 (S1 Term 1) A2 (S1 Final Yr)
Alvin Teo
Hwa Chong  
Maths F9 (S1 Term 1) A1 (S1 Final Yr)
Ziying Yang
Holy Innocents High  
Maths B (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Raymond Chew
Commonwealth Sec  
Maths C5 (S1 Term 1) B4 (S1 Final Yr)
Isaac Leong
ACS (Barker)  
Maths D7 (S1 Term 1) C5 (S1 Final Yr)
Nerissa Ong Shi Min
PHS  
Maths C (PSLE) B4 (S1 Final Yr)
Calvin Tang
Raffles  
Maths A2 (S1 Mid Yr) A1 (S1 Final Yr)
Jonathan Chow Ga Chee
Raffles  
Science A* (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Jordan Scott Miller
Victoria School  
Science A* (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Joleen Mok
Woodlands ring sec  
Science B (PSLE) A2 (S1 Final Yr)
Michelle Looi Jing Pei
St Theresa  
Science C (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Jesslyn Poh
St Nicholas  
Science A* (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Ziying Yang
Holy Innocents High  
Science B3 (S1 Term 1) A1 (S1 Final Yr)
Louis Zheng Wen Jie
Catholic High  
Science C6 (PSLE) B4 (S1 Final Yr)
Edison Lim Jun Bin
Catholic High  
Science D7 (S1 Mid Yr) B4 (S1 Final Yr)
Eunice Chua
Bedok South Sec  
Science A (PSLE) A1 (S1 Final Yr)
Bradley Ng Yao Hui
ACS (Barker)  
Science C (PSLE) B4 (S1 Final Yr)
Nerissa Ong Shi Min
PHS  
Science C (PSLE) B4 (S1 Final Yr)
Wanlu Chow
Commonwealth Sec Sch  
Science A (P6 Final Yr) A1 (S1 Final Yr)
Jeanette Ong Sze Min
Bowen Sec Sch  
Science A (P6 Final Yr) A1 (S1 Final Yr)
Li Juan  Matilda Sim
Cedar Girls school  
Science A (P6 Final Yr) A1 (S1 Final Yr)
Hak Jin Sim
Tanjong Katong Sec  
Science N.A A2 (S1 Final Yr)
Collin Lim
ACS Barker Road  
Science A (P6 Final Yr) A1 (S1 Final Yr)
Ning Koh
Bishan Park Sec Sch  
Science A* (P6 Final Yr) A1 (S1 Final Yr)
Veltrice Tan
Chij Katong Secondary School  
Science C (P6 Final Yr) A1 (S1 Final Yr)
Sandra Cheok Mey Zhi
St. Margaret S Secondary School  
Science N.A A1 (S1 Final Yr)
Zi Sheng Lim
Compassvale Sec School  
Science A (P6 Final Yr) A2 (S1 Final Yr)
Sze Ning  Annabel Tiong
St. Margaret S Secondary School  
Science B (P6 Final Yr) A2 (S1 Final Yr)
Shibei Huang
Tanjong Katong Girls school  
Science C6 (S1 Mid Year) A2 (S1 Final Yr)
Jeremy Cheah Cheng Sheng
Nan Chiau High  
Science D7 (S1 Term 1) A2 (S1 Final Yr)
Young Teck Tan
Kuo Chuan Presb  
Science D (P6 Mid Year) B4 (S1 Final Yr)
Ryan Chua
Sji  
Science D7 (S1 Term 1) B3 (S1 Final Yr)
Vivienne Lim
Temasek Secondary School  
Science D7 (S1 Term 1) B3 (S1 Final Yr)
Xiang Sheng Tham
Nan Chiau Sec  
Science E8 (S1 Mid Year) C5 (S1 Final Yr)
Joie Chan
Metholist Girls  
Science N.A A2 (S1 Final Yr)
Shariffah Allisa
Marymount Convent  
Maths A (P6 Maths Final Yr) A1 (S1 Maths Final Yr)
Wen Li Woo
AMk Sec  
Maths B3 (S1 Maths Term 1) A2 (S1 Maths Final Yr)
Vivienne Lim
Temasek Secondary School  
Maths A1 (S1 Maths Term 1) A1 (S1 Maths Final Yr)
Sarita Jayanti
Assumption English School  
Maths B (P6 Maths Mid Year) A1 (S1 Maths Final Yr)
Jeremy Cheah Cheng Sheng
Nan Chiau High  
Maths C5 (S1 Maths Term 1) A1 (S1 Maths Final Yr)
Wei Min Kee
Catholic High Sch  
Maths B4 (S1 Maths Term 1) A1 (S1 Maths Final Yr)
Sandra Cheok Mey Zhi
St. Margaret S Secondary School  
Maths N.A. A1 (S1 Maths Final Yr)
Veltrice Tan
Chij Katong Secondary School  
Maths C (P6 Maths Final Yr) A1 (S1 Maths Final Yr)
Luo Yi  Glynnis Too
St. Hilda's Secondary School  
Maths B (P6 Maths Final Yr) A1 (S1 Maths Final Yr)
Xiang Sheng Tham
Nan Chiau Sec  
Maths E8 (S1 Maths Mid Year) B3 (S1 Maths Final Yr)
Min Jian Teo
Xin Min Sec Sch  
Maths C5 (S1 Maths Mid Year) A2 (S1 Maths Final Yr)
Gareth Tan
Christchurch Sec  
Maths A (P6 Maths Final Yr) A1 (S1 Maths Final Yr)
Aloysius Tham Da Cong
Dunman Secondary  
Maths A1 (S1 Maths Term 1) A1 (S1 Maths Final Yr)
Dorothy Tan
Methodist Girls school  
Maths A* (P6 PSLE) A1 (S1 Final Year)
Amanda Pei Shan Low
Nan Hua High  
Maths Band 3 (P5 Mid Year) A1 (S1 Final Year)
Zen Hoe Looi
North View Sec  
Maths C (P6 PSLE) A1 (S1 Final Year)
Shu Min Chan
River Vally High  
Maths A2 (S1 Mid Year) A1 (S1 Final Year)
Matthias Yong
St Patrick  
Maths D7 (S1 Mid Year) C5 (S1 Final Year)
Tee Yang Tan
St. Patrick S Secondary School  
Maths Band 2 (P3 Final Year) A2 (S1 Final Year)
Fiona Yeo Yun Yi
Tanjong Katong Girl School  
Maths B4 (S1 Mid Year) A2 (S1 Final Year)
Denita Jayanti
Assumption English Sch  
Maths B (P6 Term 1) A1 (S1 Final Year)
Ryan  Jun Yan Teo
Mayflower Sec  
Maths A (P6 PSLE) A1 (S1 Final Year)
Keng Ying Sim
Zhong Hua Sec  
Maths A1 (S1 Mid Year) A1 (S1 Final Year)
Nur Amira Azman
Bedok Town Secondary School  
Maths B4 (S1 Mid Year) A1 (S1 Final Year)
Darren Loh Wei Jie
Kranji Sec  
Maths A (P6 PSLE) A1 (S1 Final Year)
Bruce Gan Guo Yan
Deyi Secondary  
Maths B3 (S1 Mid Year) B3 (S1 Final Year)
Natalie Ang Qing Qing
Chung Cheng High Yishun  
Maths A* (P6 PSLE) A1 (S1 Final Year)
Xuan Yi  Claire Poh
Chung Cheng High main sec School  
Maths C5 (S1 Mid Year) B3 (S1 Final Year)
Christopher Goh
Chung Cheng High Main  
Maths C5 (S1 Mid Year) C5 (S1 Final Year)
Sheryl Lee Xue Er
Christ Church Secondary  
Maths C5 (S1 Mid Year) B4 (S1 Final Year)
Ervin Wee
Acs Barker  
Maths B4 (S1 Mid Year) B3 (S1 Final Year)
Jian Yong Wee
Boon Lay Garden Pri Sch  
Maths C6 (S1 Mid Year) B4 (S1 Final Year)
Li Hwan Koh
Manjusri Secondary School  
Maths E (P6 Term 1) A1 (S1 Final Year)
Amanda Pei Shan Low
Nan Hua High  
Science Band 2 (P5 Mid Year) A2 (S1 Final Year)
Rebecca Quek Pei En
Plmgs Pri  
Science Band 2 (P5 Final Year) A1 (S1 Final Year)
Sarmila Mumtaz
Seng Kang Secondary  
Science D7 (S1 Mid Year) C6 (S1 Final Year)
Bin Lee
St Nich  
Science B3 (S1 Mid Year) B3 (S1 Final Year)
Wei Han Ee
Unity Secondary School  
Science Band 3 (P5 Final Year) A1 (S1 Final Year)
Keng Ying Sim
Zhong Hua Sec  
Science C6 (S1 Mid Year) B4 (S1 Final Year)
Padmasree Lyra Govindaraju
Bartley Secondary School  
Science Band 2 (P5 Final Year) A1 (S1 Final Year)
Wong Wei Loong
Maris Stella High  
Science B3 (S1 Mid Year) A2 (S1 Final Year)
Faiez Asrap Senin
Yishun Secondary Sch  
Science A2 (S1 Mid Year) A1 (S1 Final Year)
Glen Ping Wei Goh
Fuhua Sec Sch  
Science A1 (S1 Mid Year) A1 (S1 Final Year)
Bruce Gan Guo Yan
Deyi Secondary  
Science C6 (S1 Mid Year) C5 (S1 Final Year)
Wei Ying Toh
Compassvale Secondary  
Science C6 (S1 Mid Year) B4 (S1 Final Year)
Pin Er Tan
Compassvale Secondary  
Science B4 (S1 Mid Year) B3 (S1 Final Year)
Andy Tan Hong Lin
Anderson Sec  
Science Band 2 (P5 Final Year) A2 (S1 Final Year)
Sheryl Lee Xue Er
Christ Church Secondary  
Science C6 (S1 Mid Year) C5 (S1 Final Year)
Natalie Ang Qing Qing
Chung Cheng High Yishun  
Science A (P6 Term 1) A1 (S1 Final Year)
Kaiser Tan
Maris Stella  
Science D7 (S1 Mid Year) B4 (S1 Final Year)
Gerald Wong
Evergreen Primary School
English C6 ( S1 MidYear ) B4
Gerald Wong
Evergreen Primary School
English C6 ( S1 MidYear ) B4
Jason Chee Zhi Xiang
Ai Tong School
Maths B4 ( S1 MidYear ) A2
Tze Wei  Nicholas Sim
Geylang Methodist Sec Sch
Maths C6 ( S1 MidYear ) B4
Tricia Tan Sze Yi
Chij Tpy
Maths D7 ( S1 MidYear ) B3
Rachel Ho Qian Wei
Nan Hua High School
Maths C6 ( S1 MidYear ) B3
Isaac Ng
Acs P
Maths C5 ( S1 MidYear ) B3
Muhammad Haziq B. Sasman
Si Ling Sec
Maths C ( PSLE ) B3
Rachel See Rui Xia
Plmgss
Maths B3 ( S1 MidYear ) B3
Li Jing An
G0391910U
Maths B3 ( S1 MidYear ) A2
Louis Chan Jin Wei
Maris Stella High
Maths A2 ( S1 MidYear ) A2
Gilyn Mah Ting Sim
Woodlands Ring Sec
Maths B3 ( S1 MidYear ) A1
Maziz Othman(NKF)
Green View Sec Sch
Maths B ( PSLE ) A1
Ian Pereira
Geylang Methodist Sec Sch
Maths B ( PSLE ) A1
Jernon Teo Jun Hui
St. Joseph Institution
Maths A2 ( S1 MidYear ) A1
Charlene Tan Wei Shan
St Nich Girls
Maths A2 ( S1 MidYear ) A1
Nerissa Koh
North Vista Secondary
Science B4 ( S1 MidYear ) A2
Marianne John Elizabeth
Crescent Girl Sch
Science B3 ( S1 MidYear ) A1
Jerry Kwong
Catholic High
Science C5 ( S1 MidYear ) B4
Elijah Tsi Min Huei
Bukit Batok Sec Sch
Science C5 ( S1 MidYear ) B4
Cassandra Ang
Kuo Chuan Presbryterian
Science C5 ( S1 MidYear ) B3
Louis Chan Jin Wei
Maris Stella High
Science B4 ( S1 MidYear ) A2
Cheralynn Lee
Crescent S Girl School
Science B4 ( S1 MidYear ) A2
Ui Jia Qi
Holy Innocent Primary
Science C ( PSLE ) A1
Gerald Wong
Evergreen Primary School
Science A2 ( S1 MidYear ) A1
Brian Hong
Bowen Secondary
Science B3 ( S1 MidYear ) A1
Daniel Yen Chao Jun
Acs Barker
Science B ( PSLE ) A1
Waylen Teo
Admiralty Sec School
Science B ( PSLE ) A1
Yi Gin Chew
Crescent Girls Sch
Science B3 ( S1 MidYear ) A2
Farhan
Riverside
English C6 ( Past Year Final Year ) C5
Marcus Gerard Loh Wen Jun
SATA
English C5 ( Past Year Final Year ) B4
Wei jun
Guang Yang sec sch
English C6 ( Past Year Final Year ) B4
Bruce
Catholic High
English C6 ( Past Year Final Year ) B3
Tze Ying
 
Math D7 ( Past Year Final Year ) B4
Bryan Heng
Xinmin Secondary School
Math C6 ( Past Year Final Year ) C5
Tan Yi Bing
Nan Chau sec sch
Math A2 ( Past Year Final Year ) A1
Miko Woo
2013
Math C6 ( Past Year Final Year ) A2
Tan Yve
2013
Math C6 ( Past Year Final Year ) A2
Xiao Qing
2013
Math B4 ( Past Year Final Year ) A1
Chua Wei Jun
Bartley Secondary
Math A1 ( Past Year Final Year ) A1
Tan Yi Bing
Zhong Hua Sec
Science A2 ( Past Year Final Year ) A1
Eng Kee Lee
St Gabriel
Science B4 ( Past Year Final Year ) A2
Lester
Beatty Sec Sch
Science B ( Past Year Final Year ) A2
Frentsen Seah Zhi Wei
Chung Cheng Yishun
Science B ( Past Year Final Year ) A2
Charmaine Lam
Chij St Nich
Science D7 ( Past Year Final Year ) B4
Marcus Gerard Loh Wen Jun
Christchurch sec sch
Science B4 ( Past Year Final Year ) A1
Wayne Ang
Zhong Hua Sec
Science C5 ( Past Year Final Year ) A1
Praveen B
Christchurch sec sch
Science A2 ( Past Year Final Year ) A1

 

 

Level : S2
Name / School / Year Subjects Before After
Amanda Lee (Cedar Girls Secondary)  Maths C5 (Sec 1 Final Year Result)  B3 (Sec 2 Final Year)  
Elvin Tan (SJI)  Maths B4 (Sec 1 Final Year)  A2 (Sec 2 Final Year)  
Gary   (Beatty Secondary) Maths A2 (Sec 1 Final Year)  A1 (Sec 2 Final Year) 
Glenda Cheong (Paya Lebar Methodist Girls Secondary)  Maths Just Passed (Sec 2 Term 1)  B3 (Sec 2 Final Year)  
GuoEn   (Whitley Secondary) Science student with our centre since Sec 1  A2 (Sec 2 Final Year) 
HuiJun   (Anderson Secondary) Science C5 (Sec 1 Final Year)  A1 (Sec 2 Final Year) 
Jazebel   (Punggol Secondary) Maths D7 (Sec 2 Mid Year)  A2 (Sec 2 Final Year) 
Jeryle Yong (Catholic High)  Science Fail (Sec 1)   B3 (Sec 2)  
Linus Lui (SJI)   Science F9 (Sec 2 Mid Yr)    B3 (Sec 2)  
Parry Chan (SJI)  Maths C5 (Sec 2 Mid Yr)   A1 (Sec 2)  
Science  D7 (Sec 2 Mid Yr)    A2 (Sec 2)  
Phua Kai Ying   (CHIJ TP) Science C5 (Sec 1 Final Year)  B4 (Sec 2 Final Year) 
Phylicia Yeo (CHIJ TP)   Science D7 (46) (Sec 1)    C5 (59) (Sec 2)  
Rayner (Montfort Secondary)  Science student has been with our centre since Sec 1  A1 (Sec 2 Final Year)  
Sasha   (Zhong Hua) Maths F9 (Sec 2 Mid Year)  C5 (Sec 2 Final Year) 
Sean Chen (Mayflower)  Maths student has been with our centre since Sec 1  A1 (Sec 2 Final Year)  
Science   A1 (Sec 2 Final Year)  
Shaun Kam   (Geylang Methodist Secondary) Science D7 (Sec 2 Mid Year)  B3 (Sec 2 Final Year) 
Shaun Poh   (Zhong Hua) Maths F9 (Sec 2 Mid Year)  C5 (Sec 2 Final Year) 
Shyna Chow   (MGS) Science A2 (Sec 1 Final Year)  A1 (Sec 2 Final Year) 
Siti Fatima (FairField Methodist)   Science B4 (Sec 1)   A2 (74) (Sec 2)  
Tan Wei Choon (KCPSS)  Maths student has been with our centre since Sec 1  A1 (Sec 2 Final Year)  
Tan Wen Hui   (NYGS) Science C5 (Sec 1 Final Year)  A2 (Sec 2 Final Year) 
Terence Teh (Yishun Town)  Science (Sec 1 Mid Yr)   A2 (Sec 2)   
Ting Jun (Seng Kang Sec School)   Science C5 (Sec 1)   A1 (86) (Sec 2)  
Yeo Yong Hua (Catholic High)  Maths Fail (Joined in August  )  B4 (Sec 2 Final Year)  
Tiong Chew Ong
St Joseph Institution  
Maths C6 (S1 Final Year) A1 (S2 Mid Year)
Elena Wong Hui Qi
Townsville Pri. Sch  
Science C5 (S2 Term 1) B3 (S2 Mid Year)
Mary Anne Hia
CHIJ Toa Payoh  
Science B5 (P6 Final Year) A1 (S2 Mid Year)
Audrey Chan
Whitley Sec  
Maths F9 (S2 Term 1) A2 (S2 Mid Year)
Jia Ming Yuen
Anderson Sec  
Maths B4 (S1 Final Year) A1 (S2 Mid Year)
Fun Yong Hong
Mayflower Sec Sch  
Maths E (P6 Final Year) C5 (S2 Term 1)
Zhi Yang Pang
Kuo Chuan   
Science B5 (P6 Final Year) A1 (S2 Mid Year)
Edmund Chong Xiu Ming
Cath High  
Science B3 (S1 Final Year) A1 (S2 Term 1)
Joel Goh Zan Wei
PHS  
Science C5 (S1 Final Year) A2 (S2 Term 1)
Yi Run Wong
Bishan Park Se  
Science C5 (S1 Final Year) B3 (S2 Mid Year)
Yu Ting Poon
Whitley Secondary School  
Maths B4 (S1 Final Year) A1 (S2 Mid Year)
Xing Loong Ho
Mayflower Secondary School  
Maths E8 (S1 Final Year) A1 (S2 Term 1)
Jared Liew
St. Joseph Insitution   
Science B4 (S1 Final Year) A1 (S2 Term 1)
Ming Jun Cheong
Queensway Secondary School  
Science D7 (S2 Term 1) B4 (S2 Mid Year)
Nicholas Wan
Kranji Sec Sch  
Maths C5 (S1 Final Year) A2 (S2 Mid Year)
Tess Teo
Crescent Girls Sec School  
Maths D7 (S1 Final Year) A2 (S2 Mid Year)
Hui Qi Tan
Paya Lebar Methodist Girls School  
Maths B4 (S2 Term 1) A1 (S2 Mid Year)
Khalisah Tan
Crescent Girls School  
Maths D7 (S2 Term 1) C5 (S2 Mid Year)
Melvynn Seow Jing Chuan
Boon Lay Secondary School  
Maths B3 (S2 Term 1) A1 (S2 Mid Year)
Stefanie Tay Jun Wen
CHIJ St. Nicholas Girls   
Maths A3 (P6 Final Year) A1 (S2 Mid Year)
Valerie Yao HuiEn
St Nicholas Girls School  
Maths B5 (P6 Final Year) A2 (S2 Term 1)
Darren Quah
St Josephs Institution  
Science A3 (P6 Final Year) A1 (S2 Term 1)
Rachel Tan En En
Whitley Sec Sch  
Maths B3 (S2 Term 1) A2 (S2 Mid Year)
Mark Sng Guiting
St Joseph Insituition  
Maths E8 (S1 Final Year) D7 (S2 Term 1)
Mark Sng Guiting
St Joseph Insituition  
Science B4 (S1 Final Year) B3 (S2 Term 1)
He Xiang Koh
Peirce Secondary School  
Science A2 (S1 Final Year) A1 (S2 Mid Year)
Yi Zhi Yeow
Zhonghua Sec Sch  
Maths A2 (S2 Term 1) A1 (S2 Mid Year)
Samantha Baey
Crescent Girls School  
Science C5 (S1 Final Year) B4 (S2 Mid Year)
Nicholas Wan
Kranji Sec Sch  
Science C6 (S1 Final Year) C5 (S2 Mid Year)
Hui Kai Tan
Bukit View Sec Sch  
Science B4 (S1 Final Year) B3 (S2 Mid Year)
Tess Teo
Crescent Girls Sec School  
Science B3 (S1 Final Year) A2 (S2 Mid Year)
Wen Hui Gan
Chung Cheng High (Main)  
Science C6 (S2 Term 1) C5 (S2 Mid Year)
Shaun Wai
Fairfield Methodist Secondary School  
Maths E8 (S2 Term 1) D7 (S2 Mid Year)
Melissa Yeo Xinyi
River Valley High School  
Maths B4 (S2 Term 1) B3 (S2 Mid Year)
Ming Jun  Queensway  Science D7 (S2 sem1 test) B4
Melvynn  Boon Lay  Science A2 (S1 Final Year) A1
Shawn  Fairfield Methodist Science B4 (S2 Mid Year) B3
Joselyn
Coral Sec  
Maths E8 (S2 Mid Year) B3 (S2 Final Year)
Joselyn
Coral Sec  
Science B4 (S2 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Yan Yi
Chung Cheng  
Science C5 (S2 Mid Year) B3 (S2 Final Year)
Glendon
Coral Sec  
Science E8 (S2 Mid Year) B4 (S2 Final Year)
Qianwen
Coral Sec  
Science F9 (S2 Mid Year) C5 (S2 Final Year)
Loh Wan Xin
Maris Stella  
Science B3 (S2 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Nicholas Chia
St Gabriel  
Science B3 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Year)
Don Cheng
St Gabriel  
Science C6 (S2 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Melissa
Anglican High  
Maths B3 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Year)
Tan Hui Kai
Bukit View Sec Sch  
Science B4 (S2 CA1) A2 (S2 Final Year)
Nikhil Jit Singh
ACS Baker  
Maths A2 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Kalisha
Cresent Girls'  
Maths E8 (S1 Final Year) B4 (S2 Final Year)
Weiquan
SJI  
Maths F9 (S1 Final Year) C5 (S2 Final Year)
Huiqi
Paya Lebar Methodist Girls  
Maths B4 (S1 Final Year) A2 (S2 Final Year)
Nikhil Jit Singh
ACS Baker  
Science B3 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Joel Goh
Hougang Sec  
Science B4 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Kalisha
Cresent Girls'  
Science C5 (S1 Final Year) B3 (S2 Final Year)
Wenhui
Chung Cheng High  
Science C6 (S1 Final Year) B3 (S2 Final Year)
Mingxuan
Maris Stella  
Science C6 (S2 Mid Year) B3 (S2 Final Year)
Zarqary Chan Weng Kinn
Catholic High 
Maths F9 (S2 CA1) A1
Darssini
St Margaret 
Maths B3 (S1 FY) A1
Toon Ee
Catholic High 
Maths B (PSLE) A1
Lin Wenyi
Cedar Girls 
Maths A (PSLE) A1
Ng Beiyu
Deyi 
Maths B (PSLE) A1
Dawn
CHIJ Toa Payoh 
Maths B4 (SEC 2) A1
Eugene Tan
Holy Innocents' High 
Maths C6 (S1 FY) A1
Jorain
CHIJ St.Theresa Convent 
Maths F9 (S1 FY) A1
Jia En
Singapore Chinese Girls 
Maths B4 (S1 FY) A1
Benjamin
Whitley 
Maths B4 (S1 FY) A2
Jude Chow
Maris Stella 
Maths C6 (SEC 1) A2
Goh Wen Yi
Nanyang Girls High 
Maths C5 (S1 FY) A2
Rui Jie
Bishan 
Maths C6 (S2 MY) B3
Weiliang
Catholic High 
Maths F9 (S2 Term 1) B3
Jefferson Wong
Fuhua 
Maths F9 (S1 FY) B3
Ngee Ann Sec School
Kester Tan 
Maths B6 (P6 MY) A1
Ng Beiyu
Deyi 
Science B (PSLE) A1
Kimberley Tan
Kranji 
Science B3 (S1 MY) A1
Lucas Ho
Chua Chu Kang Sec Sch 
Science B4 (S1 MY) A1
Brandon Ng
Maris Stella 
Science D7 (S1 MY) A1
David Yee
ACS (I) 
Science B3 (S2 MY) A1
Chelsa Leow
Holy Innocents' High 
Science B3 (S2 MY) A1
Jorain
CHIJ St.Theresa Convent 
Science B3 (S1 FY) A1
Charis Lim
Cedar Girls 
Science B4 (S2 MY) A2
Grace Lim Ee Leng
Hillgrove Sec Sch 
Science C6 (S1 MY) A2
Eugene Tan
Holy Innocents' High 
Science B4 (S1 FY) A2
Edna Lee
Cresent Girls 
Science E8 (CA 1) A2
S. Praveena
CHIJ SJC 
Science C6 (S2 MY) A2
Lee Yan
Dunman High Sch 
Science B4 (S1 FY) A2
Teo Mun Ching
S’pore Ch Girls’ Sch 
Science E8 (S2 Term 1) A2
Hui Kiat Tan
Maris Stella High 
Science E8 (S1 FY) B3
Candy Wong
River Valley 
Science C5 (S1 FY) B3
David Ng
ACS Barker 
Science D7 (S1 FY) B3
Leong JiaHao
Presbyterian High 
Science D7 (S2 MY) B4
Ngean Rui Jie
Bishan Park 
Science D7 (S2 MY) B4
Elyssa Chua
Cedar Girls 
Science D7 (S2 MY) B4
Zarqary Chan
Catholic High 
Science D7 (S2 MY) B4
Goh Mah Seng
St Andrews 
Science C6 (SEC 1) B4
Mei Yi
Deyi 
Science C6 (SEC 2) B4
Keith Chia
Catholic High 
Science E8 (SEC 2) B4
Alina Cheng
Tanjong Katong Girls 
Science D7 (S2 Term 2) B4
Kenneth Kwek
  
Maths B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Debra Chua
PLMGS  
Maths A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Kah Whai Tham
SCGS  
Maths F9 (S1 Final Yr) B3 (S2 Final Yr)
Nurfathin Izzathi
Siglap Secondary  
Maths C5 (S1 Final Yr) B3 (S2 Final Yr)
Choon Zhe Tan
St Andrews Sec  
Maths A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Peter Karuprasanth
St Gabriel Sec School  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Rebecca Liew
St Margaret's  
Maths C6 (S1 Final Yr) B3 (S2 Final Yr)
Sheng Wei Lee
Tampines Secondary  
Maths C5 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Stephen Langdown
Tanglin Sec  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Russell Mok
Tanglin Sec  
Maths D7 (S2 Term1) A1 (S2 Final Yr)
Leonard Ting Heng Zhou
Xinmin Sec  
Maths B3 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Tee Hao Teo
Ang Mo Kio Sec  
Maths A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Pamela Tan Jia Hui
PLMGS  
Maths C6 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Jordan Ang Rong Ling
Tanglin Sec  
Maths F9 (S1 Final Yr) C6 (S2 Final Yr)
Janice Goh Xin Yi
Deyi Sec  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Sarah Tan
Anderson Sec  
Maths E8 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Jeremiah Tan Yen Tye
Beatty Sec  
Maths B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Belinda Wan
Bukit Batok Sec  
Maths C5 (S1 Final Yr) B3 (S2 Final Yr)
Sony Fernando
Balestier Hill Sec  
Maths F9 (S1 Final Yr) B3 (S2 Final Yr)
Charlton Lim Zheng Dao
Catholic High  
Maths B3 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Yi Tong Tan
PHSS  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Sharilyn Ang
Greenview Secondary  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Lee Zhi Hui
Holy Innocents High  
Maths A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Nicholas Hong Wei Jie
Maris Stella High  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Alvin Mak Qi Zhi
Maris Stella High  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Justin Lau
Montfort Sec  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Eunice Lim Wei Mon
Peirce sec  
Maths C5 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Balaganesha B.V
Canberra Sec  
Maths B3 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Bernice Ho Jia Ying
Presbyterian High School  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Jia Hui Cheong
Methodist Girls  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Zhuan Yi Ho
Methodist Girls  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Darren Chan Keng Leong
Montfort Sec  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Justin Lau
Montfort Sec  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Terence Lim Wee Chin
Montfort Sec  
Science C5 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Dek Guan Kew
Nan Hua Sec  
Science C5 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Yuan Shan Chan
Peicai Sec  
Science C6 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Reuben Soh Wei En
Peirce Secondary  
Science B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Xin Hua Ho
PLMGS  
Science D7 (S1 Final Yr) C5 (S2 Final Yr)
Daphne Lee Mei Zhi
Methodist Girls  
Science A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Debra Chua
PLMGS  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Brandan Zhi Jie Tay
Hai Sing Catholic   
Science B4 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Wei Xiang Lim
Raffles  
Science A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Yi Lun Teo
River Valley High  
Science D7 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Kah Whai Tham
SCGS  
Science B4 (S1 Final Yr) B3 (S2 Final Yr)
Hung Khiang Teo
Serangoon Garden Secondary  
Science E8 (S1 Final Yr) C5 (S2 Final Yr)
Shengyi Tan
St Gabriel Sec School  
Science C6 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Chia Ern Chuah
St Nicholas  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Jia En Kwek
PLMGS  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Mou Sheng Tan
Catholic High  
Science A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Diana Ow Ying Zhi
St Nicholas  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Liang Rou Awyong
Ahmad Ibrahim Secondary  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Liang Rou Awyong
Ahmad Ibrahim Secondary  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Jia Wen Chan
Anderson Sec  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Lim Jia Min
Anglican High  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Jeremiah Tan Yen Tye
Beatty Sec  
Science B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Qin Shi Goh
Bukit Batok Sec  
Science E8 (S1 Final Yr) C6 (S2 Final Yr)
Shanthini S
Kranji Secondary  
Science C5 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Jacob Yao Jun Jie
Catholic High  
Science B4 (S1 Final Yr) B3 (S2 Final Yr)
Carmen Yeo
Methodist Girls  
Science B3 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Isaac Wong
Catholic High  
Science D7 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Geraldine Choo Rui Ling
Cedar Girls  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Kenneth Lou
Compassvale Sec  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Alicia Tham Sook Hua
Deyi Sec  
Science D7 (S1 Final Yr) C6 (S2 Final Yr)
Melanie Yip Li Min
Fairfield Methodist Sec  
Science C5 (S1 Final Yr) B3 (NA) (S2 Final Yr)
Joey Koa
Fairfield Methodist Sec  
Science C5 (S1 Final Yr) B3 (NA) (S2 Final Yr)
Lee Zhi Hui
Holy Innocents High  
Science A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Tjun Wei  Wilfred Ong
ACS (I)  
Science C5 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Farah Hoo
Canossa Convent  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Sheng Wei Lee
Tampines Secondary  
Science C6 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Stephen Langdown
Tanglin Sec  
Science B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Russell Mok
Tanglin Sec  
Science B4 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Maria Mala Yogalingam
Tanjong Katong Girls School  
Science C6 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Reza Bin Abdul Rohim
Tanjong Katong Sec School  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Brandon Chye
Victoria School  
Science B4 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Yi Tong Tan
  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Lena Ow Ying Ru
St Nicholas  
Science A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Sarah Long
Chij St Ni  
Maths B4 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Renjie  Moses Ng
Maris Stella High secondary  
Maths A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Cheryl Low Kar Wai
Hougang Sec  
Maths E8 (S2 Mid Year) C6 (S2 Final Yr)
Laura Ngiam
SCGS  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Amanda Han Qiao Ying
Ang Mo Kio Sec  
Maths A1 (S2 Term 1) A1 (S2 Final Yr)
Sherilyn Goh Chu Qing
Chij St Joseph  
Maths A1 (S1 Mid Year) A1 (S2 Final Yr)
Amanda Han Qiao Ying
Ang Mo Kio Sec  
Maths A1 (S2 Term 1) A1 (S2 Final Yr)
Audrey Goh
Pei Hwa Sec  
Maths A1 (S2 Term 1) A1 (S2 Final Yr)
Yan Qi  Christie Po
Tanjong Katong Girls school  
Maths E8 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Jie Long Ow
YCK Sec Sch  
Maths C6 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Callistus Low Yong Sheng
Monfort Sec School  
Maths C6 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Jing Rong Loy
Geylang Methodist Sec School  
Maths D7 (S2 Mid Year) B3 (S2 Final Yr)
Kok Keat Tan
St Joseph  
Maths A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Cyndi Chiew Yi Ling
Mayflower Sec Sch  
Maths C6 (S2 Term 1) B3 (S2 Final Yr)
Andrew Lim Wei Liang
St Andrew S Sec  
Maths F9 (S2 Term 1) B4 (S2 Final Yr)
Clarence Chia Yi Xian
Catholics High Sch  
Maths C5 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Jason Samuel Benedict
Victoria School  
Maths A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Zi Ao Tong
Bedok North Secondary School  
Maths B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Niranchanamala Rajendran
Tampines Secondary School  
Maths B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Iswarialakshmi Rajendran
Tampines Secondary School  
Maths B3 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Syed Mohd. Hamza Naqvi
Bedok Town Secondary School  
Maths A2 (S2 Mid Year) A2 (S2 Final Yr)
Melvix Hansyah
Bedok South Secondary School  
Maths A2 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Luqman Azman
Bedok Town Secondary School  
Maths B4 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Nicholas Tee Kong Hui
Acs Independent  
Maths C6 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Cyndi Chiew Yi Ling
Mayflower Sec Sch  
Maths C6 (S2 Term 1) B3 (S2 Final Yr)
Louis Zheng Wen Jie
Catholic High Sch  
Science B4 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Lim Wei Jie
St. Hilda  
Science B3 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Laura Ngiam
SCGS  
Science A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Fiona Peh Fen Ni
Amk Sec Sch  
Science A2 (S1 Mid Year) A1 (S2 Final Yr)
Matthew Chong
Bedok Green Secondary School  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Luqman Azman
Bedok Town Secondary School  
Science B4 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Yr)
Xiao Nan Yuan
Tanjong Katong Girls school  
Science E8 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Zi Ao Tong
Bedok North Secondary School  
Science B3 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Aloysius Pua Zheng Han
Evergreen Sec Sch  
Science D7 (S2 Term 3) C5 (S2 Final Yr)
Jolene Loh
CHIJ Toa Payoh  
Science F9 (S1 Mid Year) C6 (S2 Final Yr)
Mei Xu  Winnie Jin
Kuo Chuan Presbyterian Sec Sch  
Science F9 (S1 Final Yr) C5 (S2 Final Yr)
Jonathan Chow Ga Chee
Raffles Inst  
Science A1 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Cyndi Chiew Yi Ling
Mayflower Sec Sch  
Science C6 (S2 Term 1) A2 (S2 Final Yr)
Xin Ying Lim
Riverside Secondary School  
Science A2 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Esther Koh
Plmgs  
Science N.A A2 (S2 Final Yr)
Phoebe Georgina Tiew
Riverside Secondary School  
Science B4 (S2 Term 1) A1 (S2 Final Yr)
Cyndi Chiew Yi Ling
Mayflower Sec Sch  
Science C6 (S2 Term 1) A2 (S2 Final Yr)
Zhi Wei  Ryan Leo Tan
St. Patricks secondary School  
Science C5 (S1 Final Yr) A2 (S2 Final Yr)
Jonathan Lee Wen Jin
Acs  
Science C6 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Kok Keat Tan
St Joseph  
Science D7 (S1 Mid Year) A1 (S2 Final Yr)
Melissa Sing
St Margarets Sec Sch  
Science C5 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Yr)
Kok Shin
Zhonghua Sec  
Science C5 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Yr)
Toon Yang Ong
Catholic High Sch  
Science E8 (S1 Mid Year) B4 (S2 Final Yr)
Yan Qi  Christie Po
Tanjong Katong Girls school  
Science B4 (S1 Final Yr) A1 (S2 Final Yr)
Nicholas Tee Kong Hui
Acs Independent  
Science D7 (S1 Final Yr) B4 (S2 Final Yr)
Woon Kiat  Benny Lim
St Patrick Sec  
Science C5 (S2 Mid Year) B3 (S2 Final Yr)
Mun Yuan Moses Tsi
Hua Yi Sec Sch  
Maths D7 (S2 Mid Year) B4 (S2 final Year)
Jeremy  Cheng Sheng Cheah
Nan Chiau High  
Maths C5 (S1 Term 1) A2 (S2 final Year)
Xiang Sheng Tham
Nan Chiau Sec  
Maths E8 (S1 Mid Year) A2 (S2 final Year)
Alvis Kerh
Nan Hua High  
Maths B3 (S2 Mid Year) A2 (S2 final Year)
Wan Xin Khoo
Nan Hua High  
Maths A2 (S1 Final Year) A2 (S2 final Year)
Muhammad Afiq B. Sasman
Orchid Park Sec Sch  
Maths C6 (S1 Mid Year) A2 (S2 final Year)
Ong Li Zhen
St. Anthony Canossian Secondary  
Maths C6 (S2 Mid Year) B4 (S2 final Year)
Cheryl Chia
Hougang Secondary  
Maths C6 (S2 Mid Year) C6 (S2 final Year)
Daryl Poh
St Patrick  
Maths B3 (S1 Mid Year) A1 (S2 final Year)
Khai Li  Jolene Saw
Cedar Girls Secondary  
Maths B3 (S1 Final Year) A1 (S2 final Year)
Boon Chin Tay
Manjusri Secondary School  
Maths D7 (S2 Mid Year) C6 (S2 final Year)
Selicia  Pei Juan Low
Hougang Sec Sch  
Maths C5 (S1 Mid Year) A1 (S2 final Year)
Xiao Yan Wang
Beatty Sec  
Maths A2 (S2 Mid Year) A1 (S2 final Year)
Li Juan  Matilda Sim
Cedar Girls Secondary  
Maths A2 (S1 Final Year) A1 (S2 final Year)
Veltrice Tan
Chij Katong Secondary School  
Maths Band 4 (P5 Mid Year) B3 (S2 final Year)
Mildred Yong
Chij St Theresa S Convent  
Maths A1 (S1 Final Year) A1 (S2 final Year)
Bryce Chung Zhi Hao
Commonwealth Sec Sch  
Maths B3 (S1 Final Year) B3 (S2 final Year)
Kalven Ang Yu Xuan
Coral Secondary  
Maths E8 (S2 Mid Year) B4 (S2 final Year)
Claudia Ng
Fairfield Methodist Sec Sch  
Maths C6 (S1 Final Year) A2 (S2 final Year)
Sarita Jayanti
Assumption English Sch  
Maths B (P5 Term 1) A1 (S2 final Year)
Shibei Huang
Tanjong Katong Girl School  
Science C6 (S1 Mid Year) C5 (S2 Final Year)
Joel Tan Wen Kai
Maris Stella High  
Science C5 (S2 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Jeremy  Cheng Sheng Cheah
Nan Chiau High  
Science D7 (S1 Term 1) B4 (S2 Final Year)
Nicholas Chng
Nan Chiau High Sch  
Science C5 (S2 Mid Year) B4 (S2 Final Year)
Xiang Sheng Tham
Nan Chiau Sec  
Science E8 (S1 Mid Year) A1 (S2 Final Year)
Zi Hui Sheryl Tan
Nan Hua High  
Science D7 (S1 Final Year) C5 (S2 Final Year)
Jia Wei Goh
Shu Qun Sec Sch  
Science A1 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Daryl Poh
St Patrick  
Science A2 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Year)
Benjamin Tan
St Patrick  
Science C6 (S2 Mid Year) B4 (S2 Final Year)
Selicia  Pei Juan Low
Hougang Sec Sch  
Science B3 (S2 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Hak Jin Sim
Tanjong Katong Girl School  
Science A2 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Soon Khien Benjamin Lee
Jurong West Sec Sch  
Science D (P6 PSLE) B4 (S2 Final Year)
Theng Wei Ng
Yuying Sec  
Science B3 (S1 Mid Year) B3 (S2 Final Year)
James Lui
St. Andrew  
Science C6 (S2 Mid Year) B4 (S2 Final Year)
Ning Koh
Bishan Park Sec  
Science Band 2 (P5 Term3) A1 (S2 Final Year)
Qi Zong Lee
ACS  
Science B3 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Roland Tay Wei Ren
Monfort Sec Sch  
Science C6 (S1 Final Year) A2 (S2 Final Year)
Xiao Yan Wang
Beatty Sec  
Science D (P6 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Ian Lim
Fairfield Methodist Secondary Sch  
Science B4 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Sandra Seow
Bishan Park Sec  
Science C5 (S1 Mid Year) B4 (S2 Final Year)
Finn Goh Qian Hui
Bowen Sec  
Science B3 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Year)
Toh Wei Wang
Bowen Sec  
Science A1 (S2 Mid Year) A1 (S2 Final Year)
Benjamin Chin Seo Kiat
Catholic High  
Science B4 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Li Juan  Matilda Sim
Cedar Girls Secondary  
Science Band 2 (P5 Final Year) B3 (S2 Final Year)
Veltrice Tan
Chij Katong Secondary School  
Science Band 4 (P5 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Cheryl Foo Yun Wei
Chij St Nich  
Science A2 (S1 Final Year) A1 (S2 Final Year)
Hong Kai Chew
Chung Cheng High  
Science B3 (S2 Mid Year) A2 (S2 Final Year)
Zi Sheng Lim
Compassvale Sec School  
Science Band 3 (P5 Final Year) B4 (S2 Final Year)
Khai Li  Jolene Saw
Cedar Girls Secondary  
Science A2 (S1 Final Year) A2 (S2 Final Year)
Jonathan Gui Poh Jin
Acs Barker  
Science B4 (S2 Mid Year) B3 (S2 Final Year)
Stella Seetoh Wai Yeng
Paya Lebar Methodist Girls Sec  
Lower Sec English B4 (  Final Year) B3 (  Mid Year)
Benjamin
 
Lower Sec English C5 (  Final Year) B3 (  Mid Year)
Yen Ru
 
Lower Sec English C5 (  Final Year) B4 (  Mid Year)
Benedict Lee Hui Kiat
Catholic High  
Lower Sec English B4 (  Final Year) B3 (  Mid Year)
Calvin
 
Lower Sec English C5 (  Final Year) B4 (  Mid Year)
Jeremy, Ming Yuan Lui
Nan Chiau Secondary
English C6 ( S2 MidYear ) B4
Yan Ru Teo
Bukit Batok Sec School
English C6 ( S2 MidYear ) B4
Dominic Ho Kian Chye
Serangoon Secondary
English C5 ( S2 MidYear ) B3
Benjamin Wong
Woodlands Sec Sch
English C5 ( S2 MidYear ) B3
Dominic Ho Kian Chye
Serangoon Secondary
English C5 ( S2 MidYear ) B3
Jeremy, Ming Yuan Lui
Nan Chiau Secondary
English C6 ( S2 MidYear ) B4
Derrick Chia Si Kai
ACS Barker Rd
Maths B4 ( S1 FinalYear ) A1
Isaac Ng
Acs P
Maths C6 ( S2 MidYear ) B3
Ellina Bte Mohd Arfan
S9617981B
Maths C5 ( S2 MidYear ) B3
Dean Au Zhong Heng
Bishan Park Sec
Maths C5 ( S1 FinalYear ) B3
Benjamin Wong
Woodlands Sec Sch
Maths B4 ( S2 MidYear ) B3
Zason Chan
Kent Ridge Sec Sch
Maths B4 ( S1 FinalYear ) B3
Alina Tan
Fairfield Methodist sec
Maths B3 ( S1 FinalYear ) A2
Xanthus Cheong Yuxuan
Kent Ridge Sec Sch
Maths D7 ( S1 FinalYear ) A1
Shi Xiang Woo
Maris Stella High School
Maths C6 ( S2 MidYear ) A1
Ryan Tan Wei Long
ACSI
Maths A2 ( S1 FinalYear ) A1
Adarsh M. Chugani
St Patricks School
Maths B4 ( S2 MidYear ) A1
Yan Ru Teo
Bukit Batok Sec School
Maths A2 ( S1 FinalYear ) A1
Xiang Yuan Ng
Pei Hwa Sec
Maths C5 ( S2 MidYear ) A1
Tze Han, Marcus Sim
Maris Stella High School
Maths B3 ( S1 FinalYear ) A1
Basir Koh Fu Rong
Ri
Maths B3 ( S1 FinalYear ) A1
Muhammad Haziq B. Sasman
Si Ling Sec
Maths B3 ( S1 FinalYear ) A1
Ben Theng
Chung Cheng High School
Maths B4 ( S1 FinalYear ) A1
Hee Tian How
Pei Hwa Secondary
Maths B4 ( S1 FinalYear ) A1
Amira Mohamed Nasuhar
Anderson Secondary
Science B3 ( S2 MidYear ) A1
Pierson Phua
Holy Innocents
Science A2 ( S1 FinalYear ) A1
Jun Rong Tai
Maris Stella High School
Science A2 ( S1 FinalYear ) A1
Benedict Lee Hui Kiat
Catholic High
Science A2 ( S2 MidYear ) A1
Yi Hang Khoo
Nan Hua Pri Sch
Science A2 ( S1 FinalYear ) A1
Tze Han, Marcus Sim
Maris Stella High School
Science B3 ( S1 FinalYear ) A1
Gokul R.
Bukit View Sec Sch
Science B4 ( S1 FinalYear ) A1
Ervine Cheong
Sec
Science A2 ( S1 FinalYear ) A1
Brandon Boey
S9645406F
Science B4 ( S2 MidYear ) B3
Gerald Koh Ee Fung
S9637285Z
Science B3 ( S1 FinalYear ) A1
Yu Wei Koh
Xin Min Secondary
Science C6 ( S1 FinalYear ) B3
Joshua Lee
Maris Stella High
Science C6 ( S1 FinalYear ) B3
Danish Irsyad
Acs barker
Science C6 ( S1 FinalYear ) B3
Yi Na Tan
Bedok View Sec School
Science C5 ( S2 MidYear ) B3
Benjamin Wong
Woodlands Sec Sch
Science B4 ( S2 MidYear ) B3
Pu Hsin Huang
Chung Zheng High Main
Science B4 ( S1 FinalYear ) B3
Yan Ru Teo
Bukit Batok Sec School
Science B4 ( S1 FinalYear ) B3
John Koh
Mayflower Secondary
Science C6 ( S1 FinalYear ) A1
Jess Lim
Amk Sec
Science C5 ( S1 FinalYear ) B3
Wayne Teo
Maris Stella
Science C5 ( S1 FinalYear ) A1
Charlene Cheong
Chij toa Payoh
Science C6 ( S1 FinalYear ) A2
Ryan Tan Wei Long
ACSI
Science B3 ( S1 FinalYear ) A2
Muhammad Haziq B. Sasman
Si Ling Sec
Science B3 ( S2 MidYear ) A2
Phoebe Heng Sze Min
Paya Lebar Methodist Girls
Science B3 ( S2 MidYear ) A2
Deyi Zou
Hougang Secondary
Science C5 ( S2 MidYear ) A2
Cheng Wen, Jesslyn Leow
Bedok View Sec School
Science B4 ( S2 MidYear ) A1
Dominique Goh Fei Siang
Kuo Chuan
English B4 ( Past Year Final Year ) B3
Glenn
Bishan Park Secondary
English D7 ( Past Year Final Year ) C5
Walter Er
Presbyterian High
English C6 ( Past Year Final Year ) B4
Phylinah
Yio Chu Kang Secondary School
English C6 ( Past Year Final Year ) C5
Dylan
St. Theresa Convent
English C6 ( Past Year Final Year ) B3
Tania
St. Gabriel's Secondary School
English C6 ( Past Year Final Year ) B4
Rei Chien
Edgefield Secondary
English C6 ( Past Year Final Year ) B4
Ancel
2013
English C5 ( Past Year Final Year ) B3
Farhanah
Henderson
English C5 ( Past Year Final Year ) B3
Joey Neo Hui Ying
Yio Chu Kang Sec
English C5 ( Past Year Final Year ) A2
Cheang Xue Yi
St. Nicks
Math C6 ( Past Year Final Year ) B3
Courtney Tom
Guang Yang
Math A2 ( Past Year Final Year ) A2
Kenneth Tan
Cat High
Math B4 ( Past Year Final Year ) A2
Jegan
ACS (Independent)
Math A1 ( Past Year Final Year ) A1
Calvin The
Cat High
Math A1 ( Past Year Final Year ) A1
Alexander Cheung
St. Gabriel
Math A2 ( Past Year Final Year ) A1
Ong Sheng Da
2013
Math B4 ( Past Year Final Year ) A1
Tan Yun Qu
Crescent
Math C6 ( Past Year Final Year ) B3
Raynaldo
Peirce
Math F9 ( Past Year Final Year ) B3
Martin Yong Wei Jian
Catholic High
Maths A* ( Past Year Final Year ) A1
Poe Nadi Hline
Xin Min Secondary
Maths B4 ( Past Year Final Year ) A2
Lai Wai Ler
Victoria School
Maths D7 ( Past Year Final Year ) B3
Michelle Kuan Li Xin
SNGS
Science C6 ( Past Year Final Year ) A2
Naedia Loh
Tkgs
Science A1 ( Past Year Final Year ) A1
Jonathan Lau
SNGS
Science A2 ( Past Year Final Year ) A1
Zhen Yu
AMKSS
Science A ( Past Year Final Year ) A1
Praneeta Jayaraj
KCPSS
Science B3 ( Past Year Final Year ) A2
Alexander Cheung
CHIJ TPY
Science A2 ( Past Year Final Year ) A2
Seraphina Anna De Souza
Crescent Girls' School
Science C5 ( Past Year Final Year ) B3
Shajee
Christ Church Sec School
Science F9 ( Past Year Final Year ) B4
Amelia Phua Jia Wei
Chij St Nicholas
Science C5 ( Past Year Final Year ) B4
Genevieve
Evergreen Secondary
Science F9 ( Past Year Final Year ) C6

 

Level : S3
Name / School / Year Subjects Before After
Aloysius Ang (Catholic High)  Physics B3 (Sec 3 Common Test)  A1 (Sec 3 Final Year)  
Alvin Cheo   (Presbyterian High School) Chemistry B3 (Sec 2 final year)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Amanda Koh   (Geylang Methodist Secondary) Physics  B4 (Sec 3 Mid Year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Amanda Tan (Kuo Chuan Presby.)  E Maths C6 (Sec 2)   B4 (Sec 3)  
Andrea Tan (CHIJ Toa Payoh)  E Maths F9 (Sec 3 Mid Year)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Benjamin (Catholic High)  Physics C5 (Sec 2 Sci Exam Final Year)  B3 (Sec 3 Final Year)  
Chemistry   B3 (Sec 3 Final Year)  
Bonnie Wong   (CHIJ Toa Payoh) Physics  C5 (Sec 3 Mid Year)  B4 (Sec 3 Final Year) 
Bridgitte Lee (CHIJ TP)   Chemistry C5 (Sec 2)   A2 (Sec 3)  
Bryan   (SJI) E Maths C6 (Sec 2 Final Year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Candy Yeow (Guang Yang)  A Maths B (Sec 2)  A2 (Sec 3 Final Year) - Highest in School 
Chan QiuHan (Cedar Girls)  Chemistry B4 (Sec 3 Mid Year)   B3 (Sec 3 Final Year)  
Physics B3 (Sec 3 Mid Year)   A2 (Sec 3 Mid Year)  
Cheryl Chian   (MGS) Chemistry A2 (Sec 2 Mid Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Chung Ying (Mayflower Secondary)  A Maths E8 (Sec 2)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Daniel Tze (Beatty Secondary)  E Maths B4 (Sec 3 Mid Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
A Maths C5 (Sec 3 Mid Year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Daniel Yong   (Beatty Secondary) Physics  C5 (Sec 3 Mid Year)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Dax Lau (St Gabriel)  A Maths student has been with our centre since Sec 2  A1 (Sec 3 Final Year)  
Elvin   (SJI) E Maths A2 (Sec 2 Final Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Physics with us for science since Sec 1  A1 (Sec 3 Final Year) 
Ernest (Pierce Secondary)  E Maths D7 (Sec 2)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Ernest Hu (Peirce Secondary)  E Maths D7 (Sec 3 Term Test)  B4 (Sec 3 Mid Yr) 
Eugene (St Gabriel)  A Maths F9 (Sec 3 Mid Year)  C6 (Sec 3 Final Year) 
Evelyn Tan (CHIJ TP)   Chemistry C5 (Sec 2)   A1 (Sec 3)  
Genevieve (Hougang Secondary)  E Maths C6 (Sec 3 Mid Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Genevieve Tan   (Hougang Secondary) Physics  D7 (Sec 3 Mid Year)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Gerald Wee (Guang Yang Sec)  Physics student has been with our centre since Sec 2   A2 (Sec 3 Final Year)  
Chemistry   A1 (Sec 3 Final Year)  
Gerard Liew   (SJI) Chemistry C6 (Sec 2 final year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Physics  C5 (Sec 2 Final Year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Goh Su Zhen   (Pei Cai Secondary) Chemistry F9 (Sec 3 mid year)  B4 (Sec 3 Final Year) 
Gordon Yeo (St Gabriel)  Physics B3 (Sec 2 Final Year)   A2 (Sec 3 Final Year)  
Jane (Cedar Girls)  A Maths B4 (Sec 2)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Jasreel (SCGS)  Chemistry C6 (Sec 3 Mid Yr)    B3 (Sec 3 Final Yr)   
Jessica (Mayflower Secondary)  A Maths C5 (Sec 2)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Joel Lim (ACS Independent)  A Maths B (Sec 2)  A1 (Sec 3 Final Year) - 93% 
E Maths A2 (Sec 2 Final Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Physics A2 (Sec 2 Final Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Joel Luo (St Gabriel)  E Maths F9 (Sec 2)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Ken (Maris Stella)  A Maths F9 (Sec 2)  B4 (Sec 3 Final Year) 
Kwan Jia Lin (PLMGSS)  Physics C6 (Sec 3 Mid Yr)   A2 (Sec 3 Final Yr)   
Kwok Yee Ning (Pierce Sec)  Physics D7 (Sec 3 Mid Year)  B3 (Sec 3 Final Year)  
Leanne Lee (SCGS)  A Maths C6 (Sec 3 Mid Year)  A2 (Sec 3 Final Year) 
LiLing   (Pierce Secondary) E Maths C5 (Sec 2 Final Year)  B4 (Sec 3 Final Year) 
Lim Yen Leong   (Pei Cai Secondary) Chemistry C6 (Sec 3 mid year)  B4 (Sec 3 Final Year) 
Ling Ting Jun (St Gabriel)  Physics student has been with our centre since Sec 2  A2 (Sec 3 Final Year)  
Chemistry   A1 (Sec 3 Final Year)  
Linnet (Cedar Girls)  A Maths B3 (Sec 2)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Marilyn Liu   (CHIJ Toa Payoh) Physics  C5 (Sec 3 Mid Year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Melissa Ng (SCGS)  Physics student has been with our centre since Sec 2  A1 (Sec 3 Final Year)  
Chemistry   A1 (85) (Sec 3 Final Year)  
Min Guen (Cedar)  Chemistry B4 (Sec 2)   A2 (Sec 3)   
Nicholas  (ACS Barker)  Physics student has been with our centre since Sec 2   A2 (Sec 3 Final Year)  
Chemistry   A1 (Sec 3 Final Year)  
Paul Yap (RI)  Physics C5 (Sec 2)  A1 (Sec 3 Final Yr) 
Chemistry   A1 (Sec 3 Final Yr) 
Ruth Lim  E Maths C5 (Sec 3)   B3 (Sec 3)   
Sara Chen   (RGS) Chemistry C5 (Sec 3 Mid Year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Shawn Tay   (ACS Independent) Chemistry B3 (Sec 1 Final Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Shoshi   (Canberra Secondary) Physics D7 (Sec 2 Final Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Chemistry   A1 (Sec 3 Final Year) 
Siti Fatima (FairField Methodist)   Physics student has been with our centre since Sec 2  A2 (Sec 3 Final Year)  
Chemistry   A2 (Sec 3 Final Year)  
Stephanie Seow   (CHIJ Toa Payoh) Physics  B3 (Sec 3 Mid Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Timothy Lee (SJI)  A Maths D7 (Sec 2)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Tina Alamu (Methodist Girls)  E Maths A1 (Sec 2)  A1 (Sec 3 Final Year)- 84% highest in MGS 
Trevor Wong   (Catholic High) Physics  C5 (Sec 2 Final Year)  B3 (Sec 3 Final Year) 
Wayne   (SJI) E Maths D7 (Sec 2 Final Year)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Wen Jie (Fu Hua Secondary)  Physics student from normal stream; did not have any formal lessons at school but was coached by our tutor and was allowed to sit for the school year-end sec 3 pure chem and phy paper  A1 (Sec 3 Final Year)  
Chemistry   A1 (Sec 3 Final Year)  
WenJie   (St Francis Methodist) Physics student was with our centre since Jan    A1 (Sec 3 Final Year) 
Chemistry   A1 (Sec 3 Final Year) 
Xiu Ming   (Geylang Methodist Girls) E Maths Fail (Sec 3 Common Test)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Yan Jun (Beatty Sec)   Chemistry C6 (Sec 3 Mid Yr)    B4 (Sec 3 Final Yr)   
Yan Ling (Nanyang Girls)  A Maths B3 (Sec 2)  A1 (Sec 3 Final Year) 
Yin Yee (Crescent Girls)  Chemistry student has been with our centre since Sec 2  A1 (Sec 3 Final Year)  
Yuling (Pierce Secondary)  E Maths C6 (Sec 2)  A2 (Sec 3 Final Year) 
Victoria Chastan
San Yu Adventist School  
E Maths D7 (S2 Mid Year) A2 (S3 Mid Year)
Jarryd Tan Zhe Kai
Victoria Secondary School  
Chemistry F9 (S2 Final Year) D7 (S3 Mid Year)
Sheryl Chua
P.L.M.G.S.S.  
E Maths F9 (S2 Term 1) D7 (S3 Mid Year)
Mun Kiat Kok
Catholic High  
A Maths B4 (S2 Final Year) A2 (S3 Mid Year)
Mun Kiat Kok
Catholic High  
Chemistry C5 (S2 Final Year) B3 (S3 Mid Year)
Jun Yong Lim
Catholic High School  
A Maths F9 (S3 Term 1) B3 (S3 Mid Year)
Jun Yong Lim
Catholic High School  
Physics E8 (S3 Term 1) C6 (S3 Mid Year)
Weiqi Ng
Catholic High  
A Maths C6 (S2 Final Year) A2 (S3 Mid Year)
Weiqi Ng
Catholic High  
Physics C5 (S2 Final Year) A2 (S3 Mid Year)
Sara Keng Xiang Hui
Cedar Girls Secondary School  
Physics B4 (S2 Final Year) A2 (S3 Mid Year)
Kenneth Tay
NorthBrooks Secondary School  
E Maths F9 (S2 Final Year) A2 (S3 Mid Year)
Yong Hua Yeo
Catholic High  
Physics C5 (S2 Final Year) B3 (S3 Mid Year)
Daryl Leong
St. Andrews Secondary School  
Comb Sci (Phy) C6 (S2 Final Year) A2 (S3 Mid Year)
Li Ling Guo
Yio Chu Kang Secondary  
Chemistry B4 (S2 Final Year) A2 (S3 Mid Year)
Shu Yi Ang
Punggol Secondary School  
E Maths C6 (S3 Term 1) A1 (S3 Mid Year)
Yong Jun Chan
Pioneer Secondary School  
A.Maths F9 (S3 Term 1) C5 (S3 Mid Year)
Keng Hee Peh
Pioneer Secondary Sch  
A.Maths F9 (S3 Term 1) C6 (S3 Mid Year)
Samyuktha Balakumar
CHIJ Toa Payoh  
Chemistry A2 (S2 Final Year) A1 (S3 Mid Year)
Xinni Goh
Punggol Secondary School  
E Maths B4 (S3 Term 1) B3 (S3 Mid Year)
Wendy Juan
Pei Cai Secondary  
Comb Sci (Chem) A2 (S3 Term 1) A1 (S3 Mid Year)
Ng Weiqi  Catholic High  A Maths B4 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Year)
Jun Yong  Catholic High  A Maths F9 (S3 Term 1) C5 (S3 Final Year)
Ng Yi Xuan  Cresent Girl's E Maths F9 (Sem 3 Test) B3 (S3 Final Year)
Issac  ACS  Chem C5 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Kai Yi  Catholic High  Chem B3 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Valerie  Dunearn  Comb Sci (Chem) C5 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Yi Ying  Dunearn  Comb Sci (Chem) C6 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Elaine Ang
NYGS  
A Maths B3 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Janet Ng
NYGS  
A Maths B3 (S2 Final Year) A2 (S3 Final Year)
Sasha Tan
Zhonghua Secondary  
A Maths C5 (S2 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Kelvin Koh
Maris Stella High  
E Maths D7 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Sasha Tan
Zhonghua Secondary  
E Maths C5 (S2 Final Year) A2 (S3 Final Year)
Tricia Chiew
Zhonghua Secondary  
E Maths B4 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Ang Shu Yi
Punggol Secondary  
E Maths B3 (S2 Final Year) A1 (S3 Final Year)
Jazabel Lee
Punggol Secondary  
E Maths D7 (S2 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Grace
CHIJ TP  
Physics B4 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Sara Keng
Cedars Girls  
Physics C5 (S2 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Yeo Yong Hua
Catholic High  
Physics C5 (S2 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Issac Tan
Anglo-Chinese School (Barker)  
Physics C5 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Wong Kai Yi
Catholic High  
Comb Sci (Phy) D7 (S2 Final Year) A2 (S3 Final Year)
Daryl Leong
St Joseph Institution (normal)  
Comb Sci (Phy) C6 (S2 Final Year) A1 (S3 Final Year)
Victoria Chastan
San Yu Adventist School  
Chemistry D7 (S1 final year) A2 (S3 final year)
Samyuktha Balakumar
CHIJ Toa Payoh  
Chemistry A2 (S2 final year) A1 (S3 mid year)
Mun Kiat Kok
Catholic High  
Chemistry C5 (S2 final year) A1 (S3 final year)
Weiqi
Catholic High  
Chemistry B4 (S2 final year) A2 (S3 final year)
Victoria
San Yu Adventist School  
E Maths F9 (S2 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Minqi
Whitley 
AMaths C6 (S2 FY) A1
Joel
Presbyterian 
AMaths B4 (S2 EM) A1
Jun Han
River Valley 
AMaths B3 (S2 Maths) A1
Doreen Chow
Ang Mo Kio 
AMaths D7 (S2 FY) A2
Xuan Wen
Bukit Merah 
AMaths F9 (CA) A2
Julie Tan
Cedar Girls 
AMaths C5 (S3 MY) B3
Sandra Tang
Crescent Girls’ Sch 
Amaths D7 (S1 FY) B3
Shermaine Sue
Methodist Girls 
Amaths D7 (S3 MY) B3
Viknesh
St Gabriel’s Sec 
AMaths D7 (S3 MY) B4
Yong An
Maris Stella 
AMaths F9 (S3 SA1) B4
Jasmine Seet
First Toa Payoh 
EMaths B3 (S2 FY) A1
Jasmine
Ang Mo Kio 
EMaths B3 (S2 EM) A1
Nicholas Wan
Kranji 
EMaths B4 (CA 1) A1
Lee Kun Hui
Tanjong Katong Girls 
EMaths B4 (S3 Term 1) A1
Afandy Yeo
Bedok Town Sec 
EMaths F9 (S3 FY) A1
Min qi
Whitley 
EMaths C6 (S2 EM) A2
Benson Choo
St Joseph Institution 
EMaths F9 (S3 MY) B3
Sandra Tang
Crescent Girls’ Sch 
EMaths D7 (S1 FY) B3
Tess Teo
Crescent Girls’ Sch 
EMaths D7 (S1 FY) B3
Aiman Bin Ismail
Coral Sec 
EMaths E8 (S2 MY) B3
Sherry Aw
Cheung Cheng High (Main) 
EMaths D7 (S2 MY) B3
Hayley Choo Xiang Ning
Whitley 
Chem E8 (Sec 3 Term 1) A1
Awyong Liang Jun
Anderson 
Chem B4 (S2 FY) A1
Ho Zhuan Yi
Methodist Girls 
Chem B3 (S3 MY) A1
Cheong Jia Hui
Methodist Girls 
Chem B3 (S3 MY) A1
Xinyu Tok
Mayflower 
Chem D7 (S3 MY) B3
Joash Ng
Maris Stella 
Chem D7 (S2 FY) B4
S.Shanthini
Kranji 
Chem C6 (S3 MY) B4
Bavani
Yuhua 
CSP B3 (S2 FY) A1
Glendon Lim
Coral Sec 
CSP C6 (S2 FY) B3
Guan Xun Chin
Presbyterian High 
CSP D7 (S3 Term 1) B4
Isaac Chan
St Joseph Institution 
Phy C6 (S2 FY) A2
Julie Tan
Cedar Girls 
Phy B4 (S3 MY) A2
Shanthini
Kranji 
Phy D7 (S3 MY) B4
Natalie Neo Wei Ling
CHIJ (Toa Payoh)  
AMaths D7 (S2 Final Yr) C6 (S3 Final Yr)
Yin Xue  Gresilda Tan
CHIJ Katong  
AMaths B3 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Neshanthi C
Serangoon Garden  
AMaths D7 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Lee Yan Ping
Anglican High  
AMaths F9 (S2 Final Yr) C6 (S3 Final Yr)
Hui Yun Chew
ZhongHua Secondary  
AMaths B3 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Carine Tan Li Min
ZhongHua Secondary  
AMaths D7 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Joel Liew Kuang Chen
Yuying  
AMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Bryan Tiong Jun Hao
West Wood Sec  
AMaths B3 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Xin Yi  Alina Cheng
Tanjong Katong Girls School  
AMaths B4 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Dave Tai Wei Jie
Swiss Cottage Sec  
AMaths C6 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Yi Wei Lim
St Margrets' Secondary  
AMaths A2 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Simone Bamapriya
Seng Kang Sec  
AMaths B3 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Wei Jie Yang
Maris Stella High  
AMaths A2 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Shaun Wai
Fair Field Sec  
AMaths E8 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Amanda Ng
Fairfield Methodist Sec  
AMaths B4 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Justina Chan
St Nicholas Girl's  
AMaths E8 (S2 Final Yr) C6 (S3 Final Yr)
Anson Lim Rui Xiang
Holy Innocents High  
AMaths D7 (S2 Final Yr) C5 (S3 Final Yr)
Rita Shuen
Raffles Girls  
AMaths B4 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Jun Hong Long
Mayflower Sec  
AMaths C5 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Eloise Lee Hui Yi
Nan Chiau Sec  
AMaths C5 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Delcine Cheok
North Vista Sec  
AMaths C5 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Norman Lim Khoon Tat
Pierce Sec School  
AMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Cho Chen Loke
Gan Eng Seng Sec  
AMaths B4 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Dave Tai Wei Jie
Swiss Cottage Sec  
EMaths C5 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Yin Xue  Gresilda Tan
CHIJ Katong  
EMaths B3 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Jeremy Chen Yang Cheong
ZhongHua Secondary  
EMaths F9 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Li Ling Ong
Tanjong Katong Sec School  
EMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Xin Yi  Alina Cheng
Tanjong Katong Girls School  
EMaths B4 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Elwood Ng Hung Tat
Tanglin Sec  
EMaths C6 (S2 Final Yr) C5 (S3 Final Yr)
Zhen He Tan
SJI  
EMaths C6 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
Rachel Lee Sau Han
Methodist Girls  
EMaths A2 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Michelle Quah
CHIJ Toa Payoh  
EMaths C6 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Timothy Ong Zi Ying
ACS (Barker)  
EMaths E8 (S2 Final Yr) C6 (S3 Final Yr)
Darssni Sheekar
St Margaret  
EMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Percy Chan Jincheng
Kuo Chuan Presbyterian  
EMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Hannah Ee
Kuo Chuan Presbyterian  
Chem A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Jia Ying Tan
St Nicholas Girls  
Chem B3 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Leonie Phua Meihui
St Nicholas Girls  
Chem A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Yi Wei Lim
St Margaret Sec  
Chem C5 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Daniel Tan Wei Chih
St Andrews Sec  
Chem A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Kenneth Kwek Pin Yi
SJI  
Chem D7 (S2 Final Yr) C5 (S3 Final Yr)
Jude Chow Ming Sheng
Maris Stella High  
Chem F9 (S2 Final Yr) D7 (S3 Final Yr)
Simone Bamapriya
Hougang Sec  
Chem C5 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Dawn Tang
CHIJ (Toa Payoh)  
Chem D7 (S2 Final Yr) C5 (S3 Final Yr)
Keith Chia
Catholic High  
Chem E8 (S2 Final Yr) C5 (S3 Final Yr)
David Yee
ACS (I)  
Chem A2 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Desmond Soh
ACS (Barker)  
Chem C6 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
Ming Jun Cheong
Queensway Secondary  
Chem F9 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Jasper Tan
ACS (Barker)  
CSC D7 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
Eugene Tan Jun Yan
Holy Innocents High  
CSC B4 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Jasper Tan
ACS (Barker)  
CSP C6 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
Xu Han Tay
Dunman Secondary  
CSP F9 (S2 Final Yr) D7 (S3 Final Yr)
Neshanthi C
Serangoon Garden Secondary  
CSP C5 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Debbie Tan Siping
St Nicholas  
Physics B3 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Daniel Tan Wei Chih
St Andrews  
Physics A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Edna Lee Pei Shan
Crescent Girls  
Physics E8 (S2 Final Yr) C5 (S3 Final Yr)
Kelly Wong Ying Xuan
St Nicholas Girls  
Physics B4 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Denise Ng
Nan Chiau High  
AMaths C5 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Yr)
Yin Xian Ong
Yang Zheng Primary School  
AMaths D7 (S2 Mid Year) A1 (S3 Final Yr)
Wee Yang Tan
Mayflower Sec  
AMaths A2 (S3 Term 1) A2 (S3 Final Yr)
Joreen Tan
Dunman Secondary  
AMaths F9 (S3 Term 1) B4 (S3 Final Yr)
Kangwei Yeo
Maris Stella High School  
AMaths C6 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
Seline Kok Xin Hui
Chij St Ni Girls  
AMaths N.A. A2 (S3 Final Yr)
Tze How  Clayton Wong
Tanjong Katong Secondary School  
AMaths E8 (S3 Term 1) A2 (S3 Final Yr)
Tai Jun Ng
St Andrew Sec  
AMaths N.A A2 (S3 Final Yr)
Amanda Ang Qi Qi
Nan Hua High Sch  
AMaths B3 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Yr)
Lorraine Kwan
Chung Cheng High Sch  
AMaths A2 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Yr)
Xiao Hui Chu
Methodist Girls School  
AMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Sharilyn Ang
Greenview Sec Sch  
AMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Ser Yin Yeo
Paya Lebar Methodist Girls  
AMaths A1 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Yr)
Wei Zhuang Tan
St Francis Methodist  
AMaths B3 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Jia Ni Hew
Mgs  
AMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Amanda Lee Chun Jing
Paya Lebar Methodist Girls  
AMaths A1 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Yr)
Lim Jia Min
Anglican High School  
AMaths A1 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Yr)
Kenneth Kwek
Pierce Secondary  
EMaths A2 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Balaganesha B.v
Canberra Secondary School  
EMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Gajenthiran M
Saint Patrick S  
EMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Lim Jia Min
Anglican High School  
EMaths A1 (S3 Term 1) A1 (S3 Final Yr)
Sharilyn Ang
Greenview Sec Sch  
EMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Farah Hoo
Canossa Convent  
EMaths A2 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Sheng Wei Lee
Tampines Secondary School  
EMaths A2 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Yin Xian Ong
Yang Zheng Primary School  
EMaths D7 (S2 Mid Year) A1 (S3 Final Yr)
Jasveer Singh
North Vista Sec School  
EMaths E8 (S2 Mid Year) A1 (S3 Final Yr)
Sheila Moh Jiehui
Geylang Methodist Sec  
EMaths C5 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Yr)
Vanessa Thio Kun Qin
Chij St Joseph S Convent  
EMaths C5 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Zoe Wan Ting Tee
Fuhua Sec Sch  
EMaths A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Nicholas Tan
St Joseph Institute  
Chemistry C6 (S3 Mid Yr) B3 (S3 Final Yr)
Gajenthiran M
Saint Patrick S  
Chemistry A2 (S2 Term 3) A2 (S3 Final Yr)
Gladys Yeo Jia Le
St Anthony S  
Chemistry A2 (S3 Mid Yr) A2 (S3 Final Yr)
Michele Tan Siew Siang
Priece Sec  
Chemistry A2 (S3 Mid Yr) A2 (S3 Final Yr)
Mark Lim
Clementi Town Sec Sch  
Chemistry B4 (S2 Term 1) A2 (S3 Final Yr)
Ugenie Jane Ong Rou Jie
St Nicholas Girls  
Chemistry C5 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Wei Zhuang Tan
St Francis Methodist  
Chemistry C5 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Zhi Peng Tan
Maris Stella High  
Chemistry C6 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
Jia Wen Chan
National JC - IP  
Chemistry A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Peter Karuprasanth
St Gabriels sec School  
Chemistry C6 (S3 Mid Yr) A2 (S3 Final Yr)
Helen You
Chai Chee Secondary School  
Chemistry C6 (S3 Term 1) B3 (S3 Final Yr)
Kenneth Lou
Rosyth Primary  
Chemistry A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Wei Yang Ho
Clementi Sec Sch  
Chemistry N.A. A1 (S3 Final Yr)
Justin Lau
Montfort Sec Sch  
Chemistry A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Tai Jun Ng
St Andrew Sec  
Chemistry A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Jie Ying Tan
Ang Mo Kio  
Chemistry A2 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Li Jia Cheng
Chij St Ni Girl  
Chemistry B3 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Tian Hui Tan
Nanyang Girls  
Chemistry B4 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Natalie Joy Huang Kim Lian
Chij St Nicholas  
Chemistry C6 (S3 Mid Yr) A1 (S3 Final Yr)
Ming Zhen Lee
Presbyterian High  
Chemistry D7 (S3 Mid Yr) A1 (S3 Final Yr)
Arvind Jeyabalen
St Andrew S Sec  
CSChem E8 (S3 Term 1) C6 (S3 Final Yr)
Sagar Sethi
Mayflower Sec  
CSChem D7 (S2 Mid Yr) B3 (S3 Final Yr)
Yong Chuan Ang
Bendemeer Secondary School  
CSChem B4 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Wayne Tan Zheng Rui
Montfort Sec School  
CSChem C5 (S2 Mid Yr) A2 (S3 Final Yr)
Lionel Quek Chun Boon
St Gabriels sec  
CSChem C6 (S2 Final Yr) B3 (S3 Final Yr)
Shing Long Wang
Chung Cheng High  
CSChem A2 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Shaun Chung
Maris Stella High  
CSChem D7 (S3 Mid Yr) B3 (S3 Final Yr)
David Lau Yew Wei
Deyi Sec  
CSChem E8 (S3 Mid Yr) B3 (S3 Final Yr)
Marcus Seah
Compassvale Sec  
CSChem D7 (S3 Mid Yr) B4 (S3 Final Yr)
Janel Lee
Plmgps  
CSChem D7 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
David Lau Yew Wei
Deyi Sec  
CSPhy E8 (S3 CSPhy Mid Yr) B3 (S3 CSPhy Final Yr)
Lionel Quek Chun Boon
St Gabriels sec  
CSPhy C6 (S2 Final Yr) B4 (S3 CSPhy Final Yr)
Shaun Chung
Maris Stella High  
CSPhy F9 (S3 CSPhy Mid Yr) B4 (S3 CSPhy Final Yr)
Wei Zhuang Tan
St Francis Methodist  
Physics C5 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Zi Xun Lim
Sji  
Physics B4 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Denise Ng
Nan Chiau High  
Physics E8 (S3 Mid Yr) C6 (S3 Final Yr)
Keith Jun Rong Chang
Bukit Panjang Govt High Sch  
Physics N.A. C5 (S3 Final Yr)
Vincent Hendra
Compassvale Sec  
Physics F9 (S3 Mid Yr) C5 (S3 Final Yr)
Yan Li Lim
Swiss Cottage Sec School  
Physics D7 (S3 Mid Yr) B4 (S3 Final Yr)
Ming Zhen Lee
Presbyterian High  
Physics D7 (S3 Mid Yr) B4 (S3 Final Yr)
Zhi Peng Tan
Maris Stella High  
Physics C6 (S2 Final Yr) B4 (S3 Final Yr)
Gladys Yeo Jia Le
St Anthony S  
Physics B4 (S3 Mid Yr) A2 (S3 Final Yr)
Warren Ang Zi Yang
Catholic High  
Physics C5 (S3 Mid Yr) B3 (S3 Final Yr)
Jia Wen Chan
National JC - IP  
Physics A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Ser Yin Yeo
Paya Lebar Methodist Girls  
Physics E8 (S3 Mid Yr) C6 (S3 Final Yr)
Terence Lim Wee Chin
Montfort Sec Sch  
Physics A2 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Jie Ying Tan
Ang Mo Kio  
Physics A2 (S2 Final Yr) A2 (S3 Final Yr)
Zi Shuo Lim
Nan Hua High Sch  
Physics N.A. A1 (S3 Final Yr)
Jie Ying Lim
Nan Chiau High Sch  
Physics B4 (S3 Mid Yr) A1 (S3 Final Yr)
Tai Jun Ng
St Andrew Sec  
Physics A1 (S2 Final Yr) A1 (S3 Final Yr)
Chia Ern Chuah
St Nich Girls  
Physics F9 (S2 Term 1) B3 (S3 Final Yr)
Dawn Tang
CHIJ Toa Payoh  
Biology D7 (S4 Mid Yr) B3 (S4 Prelim)
Goh Min Ling
Chong Hua Sec  
Biology F9 (S3 Final Yr) A2 (S4 Prelim)
Natalie Chong
CHIJ St Nicholas  
Biology D7 (S4 Mid Yr) A2 (S4 Prelim)
Yew Hong Tee
New Town Sec Sch  
AMaths E8 (S3 Mid Year) C6 (S3 Final Year)
Dylan Lau
Geylang Methodist Secondary School  
AMaths A1 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Raymond  Ho Siang Hong
Manjusri Sec  
AMaths B4 (S2 Term 1) A2 (S3 Final Year)
Samantha  Yi Ling Kang
Plmgs sec  
AMaths A2 (S1 Term 1) A2 (S3 Final Year)
Ziying Yang
Holy Innocents High  
AMaths B3 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Er Chin Khoo
Geylang Methodist Secondary School  
AMaths C6 (S3 Mid Year) C6 (S3 Final Year)
Douglas Yu San Tay
Commonwealth Sec Sch  
AMaths F9 (S3 Mid Year) C6 (S3 Final Year)
Sarah Long
Chij St Nich  
AMaths C5 (S1 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Xavier Cheong Ji Ying
Catholic High  
AMaths A1 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Benjamin Lem Han Wei
Bukit Panjang Govt High Sch  
AMaths C5 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Samantha Tan
Anglican High School  
AMaths A1 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Zi Ao Tong
Bedok North Secondary School  
AMaths E8 (S3 Mid Year) C5 (S3 Final Year)
Jonathan Chow Ga Chee
Raffles Inst  
AMaths Band 2 (P5 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Wei Li Chong
Presbyterian high  
AMaths A1 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Wei Yong Ang
Riverside Sec School  
AMaths D7 (S3 Mid Year) C6 (S3 Final Year)
Bryan Ong Zhe Wei
SJI  
AMaths A2 (S2 Final Year) C6 (S3 Final Year)
Olivia Tan Yi Ting
St Margaret  
AMaths B4 (S2 Final Year) A2 (S3 Final Year)
Jesslyn Poh
St Nich  
AMaths A1 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Mei Jia Centaine Lim
St. Margaret S Sec Sch  
AMaths A1 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Niranchanamala Rajendran
Tampines Secondary School  
EMaths A (P6 PSLE) A1 (S3 Final Year)
Gerald Tan
New Town Sec Sch  
EMaths C5 (S2 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Luqman Azman
Bedok Town Secondary School  
EMaths C6 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Jordan Scott Miller
Victoria School  
EMaths F9 (S2 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Iswarialakshmi Rajendran
Tampines Secondary School  
EMaths B (P6 PSLE) A1 (S3 Final Year)
Joshua Lim Xiu Yu
St. Patrick S Secondary School  
EMaths D7 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Tiffany Toke Pei Yu
Outram Secondary School  
EMaths C6 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Wei Yang Ang
Bowen Sec  
EMaths B4 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Douglas Yu San Tay
Commonwealth Sec Sch  
EMaths D7 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Samantha  Yi Ling Kang
Plmgs sec  
EMaths B3 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Hong Chong Wen
Pei Hwa Secondary  
EMaths C5 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Kenneth Chew Loon Hong
Hougang Secondary  
EMaths F9 (S3 Mid Year) C5 (S3 Final Year)
Jing Rong Loy
Geylang Methodist Secondary School  
EMaths D7 (S2 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Er Chin Khoo
Geylang Methodist Secondary School  
EMaths C6 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Tanmanjit Singh Sidhu
Victoria School  
Chemistry D7 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Kai Jie See
Nan Hua Sec Sch  
Chemistry C5 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Audrey Goh Xue zhen
Pei Hwa Sec  
Chemistry C (P6 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Stefanie Tan
Plmgs  
Chemistry D7 (S3 Mid Year) C5 (S3 Final Year)
Daryl Pow Jin Hui
SJI  
Chemistry D7 (S2 Term 1) A1 (S3 Final Year)
Frederick Choo
SJI  
Chemistry F9 (S3 Mid Year) C5 (S3 Final Year)
Kok Keat Tan
St Joseph  
Chemistry F9 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Jesslyn Poh
St Nich  
Chemistry A1 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
John Ho Chong Siong
Zhong Hua Sec  
Chemistry C6 (S3 Mid Year) C6 (S3 Final Year)
Wei Yang Ang
Bowen Sec  
Chemistry B4 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Joanne Ng
Nan Hua Sec  
Chemistry D7 (S3 Mid Year) C5 (S3 Final Year)
Shaun Yeo
Victoria School  
Chemistry C5 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
K.b. Dhivya K
Clementi Town Sec Sch  
Chemistry B4 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Roy Chiang
Catholic High  
Chemistry C5 (S2 Final Year) C5 (S3 Final Year)
Sherilyn Goh Chu Qing
Chij St Joseph  
Chemistry A2 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Louis Zheng Wen Jie
Catholic High  
Chemistry C6 (S1 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Venkat A
Clementi Town Sec  
Chemistry B3 (S1 Final Year) A2 (S3 Final Year)
Chloe Lee Aloycia
Crescent Girls School  
Chemistry C5 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Alvin Tan
East View Secondary School  
Chemistry E8 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Sarah Long
Chij St Nich  
Chemistry C5 (S1 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Phoebe Georgina Tiew
Riverside Sec School  
CSChem C6 (S3 Mid Year) A1 (S3 Final Year)
Gerald Tan
New Town Sec Sch  
CSChem C6 (S3 Mid Year) C5 (S3 Final Year)
Aloysius Pua Zheng Han
Evergreen Sec Sch  
CSChem D7 (S2 Term3) B3 (S3 Final Year)
Gerald Tan
New Town Sec Sch  
CSPhy C6 (S3 Mid Year) C5 (S3 Final Year)
Woon Kiat  Benny Lim
St Patrick  
CSPhy C6 (S3 Mid Year) C6 (S3 Final Year)
Matthew Chong
Bedok Green Secondary School  
CSPhy A1 (S1 Final Year) A1 (S3 Final Year)
Isabelle Ang
  
Physics F9 (S3 Mid Year) C6 (S3 Final Year)
Mei Jia Centaine Lim
St. Margaret S Sec Sch  
Physics B4 (S1 Final Year) B3 (S3 Final Year)
Isabel Tee Ziwei
  
Physics D7 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Tanmanjit Singh Sidhu
Victoria School  
Physics C6 (S3 Mid Year) B4 (S3 Final Year)
Iswarialakshmi Rajendran
Tampines Secondary School  
Physics B3 (S3 Mid Year) B3 (S3 Final Year)
Eccles Tan Xian Hao
Hai Sing Catholic  
Physics B4 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Jaron Yeo
East Spring Secondary  
Physics B3 (S2 Final Year) A1 (S3 Final Year)
Shaun Yeo
Victoria School  
Physics C6 (S3 Mid Year) A2 (S3 Final Year)
Colin Lee Zheng Dao
Riverside Sec School
AMaths B4 ( S3 MidYear ) A2
Amanda Pei Shan Low
Nan Hua High
AMaths B4 ( S3 MidYear ) A1
Cherlene Lim Ze Lin
Pierce Sec Sch
AMaths C6 ( S3 MidYear ) B3
Shi Yuan Lim
Bowen Sec
AMaths B4 ( S3 MidYear ) B3
Kai Quan Ong
S9345109J
AMaths D7 ( S3 MidYear ) A2
Laavanya Mathuraiveeran
Marsiling Sec School
AMaths C5 ( S3 MidYear ) A2
Clement Lee Zheng De
S9517708E
AMaths B4 ( S3 MidYear ) A2
Destina Puspasari
Broadrick Secondary School
AMaths B4 ( S2 FinalYear ) A2
Xiao En Cheam
Ngee Ann Sec School
AMaths B3 ( S2 FinalYear ) A2
Charmaine Lee Wei Tin
Chij St. Theresas Convent
AMaths A2 ( S3 MidYear ) A1
Hannah Athirah
Dunearn Sec Sch
AMaths C5 ( S2 FinalYear ) A1
Jeremin Lo Hwee Min
Tanjong Katong Girls
AMaths C5 ( S3 MidYear ) A1
Dean Tin
Chua Chu Kang Sec Sch
AMaths B3 ( S3 MidYear ) A1
Hon Jin Liu
Ri
AMaths B4 ( S2 FinalYear ) A2
Hao Ran Zhang
Catholic High
Biology B4 ( S3 MidYear ) B3
Yi Shien, Melissa Ho
Cedar Girls school
Biology C5 ( S3 MidYear ) B3
Ivan Tang
Catholic High
Chemistry C6 ( S3 MidYear ) A1
Natalie Ang Qing Qing
Chung Cheng High Yishun
Chemistry C5 ( S3 MidYear ) B3
Wei Xuan Soh
Evergreen Sec School
Chemistry C5 ( S2 FinalYear ) B3
Fareez Keegan
Deyi Sec
Chemistry B4 ( S3 MidYear ) B3
Malcolm Tan
Catholic High
Chemistry D7 ( S3 MidYear ) A2
Sheryl Long
St Nich Girls
Chemistry B3 ( S2 FinalYear ) A2
Chantelle Goh Ming Li
Nan Chiau High
Chemistry B3 ( S2 FinalYear ) A2
Rebecca Quek Pei En
PLMGS
Chemistry E8 ( S3 MidYear ) B3
Zhi Wei Tan
Hci
Chemistry D7 ( S2 FinalYear ) A1
Muhd Haiqal Elias
Changkat Changi Sec Sch
Chemistry B3 ( S3 MidYear ) A2
Wei Qian Hee
Pierce Sec Sch
Chemistry B3 ( S2 FinalYear ) A1
Cherida Yong Chun Yin
St Nich Girls
Chemistry A2 ( S2 FinalYear ) A1
Ivan Lum Yao Wei
Serangoon Garden Sec
Chemistry A2 ( S2 FinalYear ) A1
Jia Wei Ui
Holy Innocent
Chemistry A2 ( S2 FinalYear ) A1
Shu Min Chan
River Vally High
Chemistry B3 ( S2 FinalYear ) A2
Willson Go
Hillgrove Sec Sch
CSChem B4 ( S3 MidYear ) B3
Enlai, Joel Ong
Bartley Secondary School
CSChem F9 ( S2 FinalYear ) B3
En Hui Seng
Bedok South Sec School
CSChem B3 ( S2 FinalYear ) A1
Esther Lee
Loyang Secondary Scool
CSPhy B3 ( S3 MidYear ) A2
Wei Xuan Soh
Evergreen Sec School
CSPhy C5 ( S2 FinalYear ) A2
Yong Lin Chan
St. Patrick Sec Sch
CSPhy C6 ( S3 MidYear ) B3
Muhd Haiqal Elias
Changkat Changi Sec Sch
CSPhy B3 ( S3 MidYear ) A2
Destina Puspasari
Broadrick Secondary School
EMaths B4 ( S2 FinalYear ) A1
Faiez Asrap Senin
Yishun Secondary Sch
EMaths B4 ( S2 FinalYear ) B3
Zen Hoe Looi
North View Sec
EMaths B3 ( S3 MidYear ) B3
Fareez Keegan
Deyi Sec
EMaths E8 ( S3 MidYear ) A2
Wei Han Ee
Unity Secondary School
EMaths B4 ( S3 MidYear ) B3
Xiao En Cheam
Ngee Ann Sec School
EMaths B3 ( S2 FinalYear ) A1
Colin Lee Zheng Dao
Riverside Sec School
EMaths A2 ( S3 MidYear ) A1
Suganthan Kalaivanan
Christ Church Sec Sch
EMaths A2 ( S3 MidYear ) A1
Wei Qian Hee
Pierce Sec Sch
EMaths B3 ( S3 MidYear ) A2
Cherlene Lim Ze Lin
Pierce Sec Sch
EMaths D7 ( S3 MidYear ) A2
Laavanya Mathuraiveeran
Marsiling Sec School
English C6 ( S3 MidYear ) B4
Darren Loh Wei Jie
Kranji Sec
Physics B3 ( S2 FinalYear ) A2
Jaren Loo Yong Gene
Bishan Park Sec School
Physics D7 ( S3 MidYear ) B3
Norman See Chern Hern
Hwa Chong Institute
Physics B4 ( S2 FinalYear ) B3
Ivan Tang
Catholic High
Physics C6 ( S3 MidYear ) A2
Yu Xian Lim
St Gab Sec
Physics C6 ( S3 MidYear ) A2
Hai Xuan Chiang
Nan Chiau High
Physics C5 ( S3 MidYear ) A2
Amanda Pei Shan Low
Nan Hua High
Physics C5 ( S2 FinalYear ) A2
Chantelle Goh Ming Li
Nan Chiau High
Physics B3 ( S2 FinalYear ) A2
Yu Xuan Xiao
Ri
Physics C5 ( S2 FinalYear ) A1
Wei Qian Hee
Pierce Sec Sch
Physics B3 ( S2 FinalYear ) A1
Dominique Sng
S9506288A
Physics E8 ( S3 MidYear ) B3
Bryan Han
Whitley Sec Sch
Physics B4 ( S3 MidYear ) A2
Christopher
Bukit Timah Primary School
Biology A1 ( Past Year Final Year ) A1
Zong Han
Catholic High
Chemistry A1 ( Past Year Final Year ) A1
Cheng Leng
CHIJ Toa Payoh
Chemistry C6 ( Past Year Final Year ) A2
Lock Jia Min
St. Gabriel
Chemistry C5 ( Past Year Final Year ) A2
Nicolette
AMK sec
Chemistry C5 ( Past Year Final Year ) A2
Justine
Zhonghua sec
Chemistry A2 ( Past Year Final Year ) A2
Jie Min
Catholic High
Chemistry D7 ( Past Year Final Year ) B4
Nur Hijannah
CHIJ Katong SS
Chemistry C6 ( Past Year Final Year ) C5
Jovan Law
Kong Hwa Primary School
Chemistry A2 ( Past Year Final Year ) A1
Andrew Lau
Kong Hwa Primary School
Chemistry B4 ( Past Year Final Year ) A1
Kwek Soo Ming
Raffles Girls Primary
CS Chem B3 ( Past Year Final Year ) A2
Shimesse Goh
Ai Tong
CS Phy C6 ( Past Year Final Year ) A2
Swee Jin Tan
2013
CS Phy D7 ( Past Year Final Year ) B3
Justin Goh Xuan Hui
2013
CS Phy E8 ( Past Year Final Year ) C6
Sim Yan Ling
Pierce Seccondary
English A2 ( Past Year Final Year ) A1
Ivan
Crescent Girl S School
English D7 ( Past Year Final Year ) C6
Jovan Law Kai Jian
Pathlight
English A2 ( Past Year Final Year ) A2
Ibrahim
Manjusri Secondary
English C6 ( Past Year Final Year ) B4
Jovan Law Kai Jian (M Jan 14)
Presbyterian High
Physics B3 ( Past Year Final Year ) A1
Christopher Chin Seo Wei (M Feb 14)
Victoria School
Physics A2 ( Past Year Final Year ) A2
Nicholas Goh (M Dec 13)
Nan Chiau
Physics A2 ( Past Year Final Year ) A2
Kai Huan Lee
Chij Toa Payoh
Physics D7 ( Past Year Final Year ) B4
Yui Seeng Cheng
Bishan Park Secondary School
Physics E8 ( Past Year Final Year ) C6
Shernyce Duncombe Alexa
St. Gabriel
Physics D7 ( Past Year Final Year ) C6
Ivan Chai Qi Wen M Dec 13
Chij Toa Payoh
Physics A2 ( Past Year Final Year ) A2
Isabel Siow
CHIJ Toa Payoh
Physics B4 ( Past Year Final Year ) B3
Amanda Lim Rui Ning (M NOV 13)
Ang Mo Kio Secondary School
Physics C6 ( Past Year Final Year ) B4


Copyright 1999-2017. SmartLab Education Group
All Rights Reserved   |  
Sitemap   |   Contact Us